MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že Tesla Model S je rýchle auto. Majitelia modelu P100D dobre vedia, prečo siahli po tejto verzii. Nielenže od predstavenia ide o jedno z najrýchlejších áut na svete, ale jeho zrýchlenie sa neustále zlepšuje. Softvérovými aktualizáciami.

Náš tip
Tesla s novou OTA aktualizáciou zrýchli z 0 na 100 km/h rýchlejšie ako Faraday Future. O 0,001 sekundy

Zlepšovaniu zrýchlenia elektromobilov dal nový rozmer automobil Faraday Future. Výrobca sa chválil tým, že jeho auto má lepšie zrýchlenie ako Model S. Elon Musk to zrejme vzal ako osobnú výzvu a ešte v ten deň sa Model S prostredníctvom softvérovej aktualizácie dotiahol na svojho budúceho konkurenta.

Tesla Model S aktualizacia

Inžinieri odvtedy usilovne testujú, čoho je Model S schopný. Elon Musk sa nechal počuť, že Model S potenciálne zvládne zrýchlenie za 2,34 sekundy. Teraz sa ale na testovacej dráhe podarilo niečo skutočne nevídané a Model S zrýchlil z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 2,28 sekundy.

To je možné vďaka kombinácií najnovších výkonných režimov, no ich spustenie je skutočne komplikované. Musíte vykonať sériu príkazov na kontrolnom paneli, potom sekvenciu stlačenia pedálov, až následne stlačíte plynový pedál a zažijete zrejme najväčšie zrýchlenie vo svojom živote.

Náš tip
Tesla Motors sa mení na Tesla, Inc. Dôvodom je budúcnosť spoločnosti

Je ale zrejmé, že tieto preteky sú skôr hrou ako skutočným prínosom pre používateľov. V reálnej jazde nebudete môcť rýchlo zapnúť tieto špeciálne režimy a pravdepodobne ich majitelia P100D použijú iba pri demonštrácii priateľom. Napriek tomu je neuveriteľné, že stále diskutujeme o automobile poháňanom elektrinou. Video s testom nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: MotorTrend via TNW

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+