MojAndroid

Spoločnosť Elona Muska zameraná na výrobu elektrických automobilov sa premenovala. Z pôvodného názvu Tesla Motors, Inc. sa názov firmy zmenil na Tesla, Inc., a to najmä kvôli lepšiemu pochopeniu verejnosti o “širšom pôsobení spoločnosti”. Tesla už totižto pod svojou značkou vyrába a predáva aj solárne nabíjané batérie pre domácnosti cez spoločnosť s názvom Solar City. Tá sa stala súčasťou spoločnosti Tesla (Tesla Motors) v roku 2016.

Tesla logo

Okrem samotného názvu spoločnosti zmenila Tesla aj adresu svojej webstránky – z teslamotors.com na jednoduché tesla.comNovú URL má ale Tesla už od minulého roku, kedy firma Elona Muska túto zmenu komentovala tým, že “nie sú len výrobcom automobilov, ale aj technologickou a dizajnérskou spoločnosťou so zameraním na energetické inovácie”, čo je aj motto, ktoré aktuálne nájdete na ich webe. Zmena názvu spoločnosti tak bola len otázkou času…

Zdroj: TechCrunch

2.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • SeppWinkler

  Podľa mňa by vôbec nemali používať názov spojený s menom Nikola Tesly. Nemajú s ním nič spoločné a keďže Musk stále vykrikuje o inovatívnosti jeho produktov, mali by byť inovatívni aj vo svojom názve a nájsť si niečo vlastné, s čím by sa sami zapísali do histórie.

  • majo

   Prečo by nemohli? Minimálne je tu už taký dôvod, že to môže byť ako vyjadrenie pocty alebo obdivu N.T. Obaja (Nikola Tesla aj Tesla, Inc.) vidia/videl budúcnosť v elektrine, ďalšia paralela je, že sa sa snažia tieto el. inovácie priblížiť obyčajným ľuďom.

  • Jakub Xotox Kovacs

   rovnaky argument mozno pouzit na takmer cokolvek, pripadne aj na nasu miestnu Teslu, ktoru neskor sudruhovia ospravedlnovali ako skratku.

  • Jakub Xotox Kovacs

   A nie je jedno aky maju nazov?

  • IQLogic

   Tebe sa zdá, že Musk je málo inovatívny?

+