MojAndroid

Spoločnosť Elona Muska zameraná na výrobu elektrických automobilov sa premenovala. Z pôvodného názvu Tesla Motors, Inc. sa názov firmy zmenil na Tesla, Inc., a to najmä kvôli lepšiemu pochopeniu verejnosti o “širšom pôsobení spoločnosti”. Tesla už totižto pod svojou značkou vyrába a predáva aj solárne nabíjané batérie pre domácnosti cez spoločnosť s názvom Solar City. Tá sa stala súčasťou spoločnosti Tesla (Tesla Motors) v roku 2016.

Tesla logo

Okrem samotného názvu spoločnosti zmenila Tesla aj adresu svojej webstránky – z teslamotors.com na jednoduché tesla.comNovú URL má ale Tesla už od minulého roku, kedy firma Elona Muska túto zmenu komentovala tým, že “nie sú len výrobcom automobilov, ale aj technologickou a dizajnérskou spoločnosťou so zameraním na energetické inovácie”, čo je aj motto, ktoré aktuálne nájdete na ich webe. Zmena názvu spoločnosti tak bola len otázkou času…

Zdroj: TechCrunch

2.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+