MojAndroid

Keď spoločnosť Tesla predstavila svoj elektromobil Tesla Model 3, množstvo ľudí po celom svete sa potešilo. Parádny elektromobil za 35 000 USD je skvelou predstavou, no ako sme očakávali, nie je to všetko iba ružové. Aby bolo možné v priebehu niekoľkých rokov znížiť cenu takéhoto elektromobilu na túto úroveň, museli byť urobené viaceré šetriace operácie. To znamená, že za 35 000 USD dostanete iba časť tej výbavy, na ktorú sme zvyknutí v prípade elektromobilu Tesla Model S. Chýbať bude dokonca aj nabíjanie na staniciach Supercharger.

Náš tip
Vieme, kde bude ďalšia slovenská supernabíjačka od Tesly. Zavíta aj do Čiech

Doživotné bezplatné nabíjanie si budú môcť zákazníci kúpiť vo forme prídavného balíčka, no nebude súčasťou základnej výbavy nového elektromobilu. Ako Elon Musk poznamenal, vybudovanie siete nabíjačiek Supercharger niečo stojí a ak tieto náklady nie sú prenesené do ceny automobilu, niekde sa odraziť musia. Druhou možnosťou bude platba za nabíjanie na týchto nabíjačkách, no Musk potvrdil, že cena takéhoto nabíjania bude stále oveľa nižšia ako je cena bežného paliva.

tesla model 3

Jedným z dôvodov pre toto rozhodnutie je aj snaha spoločnosti odradiť používateľov, aby si svoje elektromobily nabíjali pravidelne na týchto nabíjacích staniciach. Pre životnosť batérie to dobré nie je a ako Musk dodal, elektromobil je stavaný na to, aby sa vo väčšine prípadov nabíjal v domácom prostredí pomalším nabíjaním. Odradila by vás takáto správa od potenciálnej kúpy nového elektromobilu Tesla Model 3, alebo ste s niečím podobným rátali a nie je to pre vás až také dôležité? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, čo si myslíte o tomto kroku spoločnosti.

Zdroj: Venture Beat via engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+