MojAndroid

Technické vychytávky, ktoré sme pred pár rokmi videli iba na televíznych obrazovkách v sci-fi filmoch a seriáloch, sa dnes stávajú realitou. Do tejto kategórie patria v súčasnosti aj mobily s rozkladacím displejom. Tento mechanizmus ale začína mať novú vylepšenú podobu. Spoločnosť Tecno predstavila Phantom Ultimate – smartfón s rolovacím displejom. Informuje o tom portál AndroidPolice.

Technický koncept, ktorý zatiaľ nekúpite

Telefón obsahuje jediný motorček, ktorý po stlačení tlačidla roztiahne obrazovku. 6.55 ” displej sa následne za 1.2 – 1.3 sekundy premení na 7.11 ” tablet. V tejto verzii by malo ísť o 2296 x 1596 pixelové rozlíšenie. Mimo toho smartfón funguje podobne ako iné rozkladacie zariadenia. Keď je obrazovka zložená v základom stave, tak funguje ako dva samostatné displeje. Zariadenie, hrubé skoro 10 mm, obsahuje aj ochranné sklo a textúrovanú zadnú stranu pre lepšie uchopenie. 

Tecno Phantom Ultimate
Zdroj: AndroidPolice

Keďže ide len o koncept, ktorý sa nebude sériovo vyrábať, iné špecifikácie ohľadom výkonu nepoznáme. Znamená to teda, že ak vás mechanizmus samorozťahovacej obrazovky zaujal, bohužiaľ ho zatiaľ nikde nekúpite. Mobil bol predstavený len ako inšpirácia na konferencii IFA, ktorá môže v budúcnosti ovplyvniť vývoj technológie u iných značiek.

Nateraz sa budete musieť zmieriť len s modelmi zariadení, ktorých obrazovku si budete musieť rozložiť sami. Samsung tento rok vydal na trh už piatu generáciu svojho telefónu so skladacím displejom Z Flip5, rovnako aj verziu Z Fold5. Od konkurencie je tu napr. Google Pixel Fold, ktorý ale momentálne čelí veľkej kritike kvôli lámavosti.

Náš tip
Google Pixel 8 (Pro): Spoznali sme predpokladané ceny, pôjdu poriadne hore

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+