MojAndroid

Americký gigant Google odhalil svoj prvý skladací smartfón počas tohtoročnej vývojárskej udalosti Google I/O. Ide o prvú generáciu úplne novej série zariadení Pixel. Cena je veľmi vysoká a zaplatili by ste zaň 1800 amerických dolárov. Známy YouTuber, Zack Nelson, ktorý sa preslávil pod pseudonymom JerryRigEverything, otestoval kvalitu konštrukcie tohto skladacieho zariadenia. Ako dopadol Google Pixel Fold v teste odolnosti? Téme sa venoval portál Android Police.

Google Pixel Fold má viacero konštrukčných problémov

Skladacie smartfóny už dlhšiu dobu nie sú žiadnou novinkou na trhu. Tento typ konštrukcie však so sebou nesie určité pochybnosti ohľadom odolnosti a dlhodobej živnosti. Napríklad taký Samsung je v tomto ohľade líder, pretože jeho súčasné modely Samsung Galaxy Z Fold4 a Samsung Galaxy Z Flip4 sú veľmi dobre spracované zariadenia. Toto je však prvý pokus zo strany Google. Skener odtlačkov prstov ostal funkčný aj po poškodení. Telefón má zvýšenú odolnosť voči vode, avšak nie voči prachu.

Google Pixel Fold prekvapilo prežil test, v ktorom Zack nasypal do vnútornej časti hlinu. Drobné častice sa totiž v niektorým používateľom dostali priamo k OLED vrstve a spôsobili prakticky neopraviteľné poškodenie obrazovky. Displej vydržal test so zapaľovačom po dobu 16 sekúnd a potom ostalo na paneli trvalé poškodenie. Po 8 sekundách sa jednotlivé zobrazovacie body vypli z dôvodu prehriatia.

Keďže ohybný zobrazovač je z plastu, poškrabať sa dá veľmi jednoducho. Poškodil sa už pri použití materiálu s úrovňou 2 na Mohsovej stupnici tvrdosti. Pri používaní skladacích smartfónov je potrebné dávať pozor napríklad aj na nechty, ktoré taktiež môžu urobiť viditeľné poškodenie na plastovom displeji. Samotný pánt telefónu sa zdá byť odolný. Neotvára sa pritom do uhlu 180 stupňov, ale len do 179 stupňov.

Katastrofa nastala, keď sa Zack Nelson rozhodol vyskúšať telefón ohýbať do opačnej strany. Samsung je na tento prípad pripravený a pohyb do opačnej strany konštrukcia obmedzuje. Google Pixel Fold sa však pri použití trochu väčšej sily ďalej ohýbal až došlo k jeho úplnému zničeniu. Google sa tak má čo poučiť a očakávame, že druhá generácia skladacieho modelu bude lepšie ošetrená voči podobným vplyvom. Na Slovensku si môžete zakúpiť viacero ohybných modelov. Za zmienku určite stoja napríklad vyššie spomínané zariadenia od Samsungu, ale aj Motorola razr 40 ultra či OPPO Find N2 Flip.

Náš tip
Tip na príslušenstvo: Toto sa hodí množstvu používateľov drôtových slúchadiel

9.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+