MojAndroid

Časy, kedy sme si kupovali vlajkové lode bežne za cenu do 1000 eur, sú už asi preč. Ešte aj minuloročný Google Pixel 7 Pro bol uvedený za cenu 899 eur, rovnako ako jeho predchodca. V nemeckom Google Store sa na tejto cene drží až doteraz, no Google často prichádza so zaujímavými zľavami, kedy je možné smartfóny Pixel kúpiť za veľmi výhodné ceny. Tie predpokladané pre sériu Google Pixel 8 zverejnil portál thetechoutlook a veľmi nepotešia.

Základný Google Pixel 8 by mal v Európe začínať (128 GB) na cene 710 €, avšak táto cena je uvedená bez dane. Variant s 256 GB úložiskom by mal stáť 772 €.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro

Vlajkový Google Pixel 8 Pro príde v troch pamäťových variantoch, pričom jeho cena začína na 1005 € za 128 GB verziu. 256 GB model by mal stáť 1065 € a za najväčšie úložisko si zákazník zaplatí 1188 €. Opäť pripomíname, že tieto ceny sú bez dane.

Pixely sa u nás na Slovensku oficiálne nepredávajú a neexistuje žiadna zmienka o tom, že by sa to malo v tomto roku zmeniť. V každom prípade, niektoré overené e-shopy novinky na náš trh určite prinesú. Pri najdrahšom variante môžeme pokojne počítať aj s cenou okolo 1500 eur, pod 1000 € možno zoženiete len základný Pixel 8 so 128 GB úložiskom. Tieto ceny však oficiálne potvrdené neboli, vychádzame len zo zverejnených odhadov.

Nepredstavený Google Pixel 8 Pro naživo. Takto bude vyzerať očakávaný smartfón

4.7.2023

Na Reddite sa objavili živé fotografie doposiaľ nepredstaveného smartfónu Google Pixel 8 Pro. Teraz sú už síce zmazané, no samozrejme, viacerí používatelia si ich stihli uložiť. Máme teda veľmi dobrý prehľad o tom, ako bude toto zariadenie vyzerať. Viaceré predtým odhalené informácie sa nakoniec naplnili. Téme sa venuje stránka Android Authority.

Google Pixel 8 Pro príde s rovným displejom

Obrázok ukazuje uniknuté zariadenie zo spoločnosti Google, ktoré existuje iba za účelmi interného testovania. Fotografia modelu Google Pixel 8 Pro prezrádza viacero vlastností telefónu, ako napríklad kódové označenie “husky”. “Zuma” je potom pomenovanie pre čipset Tensor G3. Verzia bootloadera je nazvaná “ripcurrent”. Prototyp disponuje 12 GB operačnej pamäte od firmy Samsung. Ide o typ LPDDR5. Interný ukladací priestor má kapacitu 128 GB, čo naznačuje, že základná pamäťová verzia bude aj tento rok začínať s rovnako veľkou vnútornou pamäťou.

Google Pixel 8 Pro
Uniknutá fotografia prototypu smartfónu Pixel 8 Pro | Zdroj: AndroidAuthority.com

Zaujímavé je vidieť plochý displej aj na “Pro” verzii tohto smartfónu. Zadná strana vyzerá byť z matného skla, za ktoré by sme rozhodne boli veľmi vďační. Modul s fotoaparátmi vyzerá podobne ako v prípade predchodcu. Viditeľný je po novom ale celkom masívny fotoaparát v prostriedku. Novinkou je potom aj senzor teploty nachádzajúci sa pod LED bleskom.

Portál GSMArena ďalej hlási, že displej bude mať 6,7-palcovú uhlopriečku s rozlíšením 1344 x 2992 pixelov. Pôjde o OLED panel s obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz. Predstavenia série Google Pixel 8 sa dočkáme v priebehu októbra tohto roka.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Primárnym senzorom bude Samsung ISOCELL GN2 s 50 MP rozlíšením. Ultra-širokouhlá šošovka má využívať 64 MP Sony IMX787. 5-násobný teleobjektív ostane nezmenený. Na prednú stranu výrobca implementuje nový 11 MP “selfie” snímač. Bude konkurentom pre pripravovanú sériu iPhone 15, Nothing Phone (2) či súčasné modely, ako napríklad Samsung Galaxy S23, Asus Zenfone 10 alebo Xiaomi 13. Ako sa vám zatiaľ lepšie vybavený model pozdáva?

Náš tip
Nothing Phone (2): Všetko, čo potrebujete vedieť
4.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+