MojAndroid

Pred niekoľkými mesiacmi oznámila spoločnosť Google, že otvorí svoju platformu Android Auto aj pre navigačné aplikácie tretích strán. Prvou takou navigáciou, ktorá je oficiálne dostupná pre Android Auto cez obchod Google Play, je podľa portálu 9to5Google slovenský Sygic.

Sygic bol doteraz dostupný pre Android Auto len v rámci beta programu

Jedinou dostupnou navigáciou pre platformu Android Auto bola roky Google navigácia integrovaná v rámci Google Máp. Neskôr bola dostupná aj komunitná navigácia Waze, ktorá rovnako patrí spoločnosti Google. V jeseni minulého roku Google oznámil, že svoju platformu konečne otvorí aj pre navigačné aplikácie tretích strán.

Partnermi v programe a testovanými aplikáciami boli napríklad TomTom alebo MapFactor. Pre slovenských vodičov bolo ale najdôležitejším oznámenie, že slovenská navigácia Sygic je už vo fáze beta testovania pre platformu Android Auto. Jej tvorcovia dnes v oficiálnom videu na svojom YouTube účte oznámili, že je pre ňu konečne oficiálne dostupná v stabilnej verzii cez obchod Google Play.

Jedna z najočakávanejších udalostí pre vodičov, ktorí používajú smartfóny so systémom Android, je tu. Sygic GPS Navigation je teraz k dispozícii pre platformu Android Auto ako jedna z prvých navigačných aplikácií, ktorá ponúka výhodu offline máp. V súčasnosti používa systém Sygicviac ako 200 miliónov používateľov na celom svete.

Sygic GPS Navigation v systéme Android Auto prináša úplne nový zážitok a úroveň pohodlia. Zrkadlenie navigačnej aplikácie na obrazovku vášho vozidla umožňuje bezpečnejšie použitie navigácie. Znamená to, že na čelnom skle už nie sú potrebné žiadne ďalšie zariadenia a počas jazdy nie je potrebné pozerať sa dolu alebo manipulovať so smartfónom.

Spoločnosť Sygic

Sygic Android Auto
Sygic Android Auto | Foto: Sygic.com

Sme šťastní, že nás pozvali ako jedného z prvých partnerov do Android for Cars Library. Veľmi sa tešíme, že sa Sygic dá používať cez obrazovku auta, čo je pre navigáciu výborná voľba. Veríme, že používateľom sa budú páčiť naše pekné offline mapy, ale aj ostatné prvky, ktoré robia Sygic spoľahlivým a bezpečným sprievodcom na cestách.

Lukáš Dermek, Head of Product zo spoločnosti Sygic

Sygic ponúka oproti Google Mapám niekoľko funkcií navyše

Sygic okrem offline máp spoločnosti TomTom a offline režimu navigácie ponúka množstvo nadštandardných funkcií. Príkladom je dynamický asistent jazdných pruhov, ktorý vás navedie do správneho cestného pruhu. Vďaka funkcii Real View, ktorá obsahuje prvky rozšírenej reality, je navigovanie jednoduchšie a bezpečnejšie.

Sygic Android Auto
Sygic Android Auto | Foto: 9to5Google.com

Aktuálne informácií o cenách pohonných hmôt vám zase pomôžu natankovať lacnejšie. Upozornenie na radary umožní vyhnúť sa pokutám za prekročenie rýchlosti. Navigácia dokáže nájsť najbližšie parkovacie miesta s aktuálnymi informáciami o cenách a obsadenosti parkovacích miest. Plusom sú aj bezplatné mapové aktualizácie niekoľkokrát ročne.

6.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+