MojAndroid

Smartfóny vyrobené spoločnosťou Google, vrátane nadchádzajúceho Pixelu 6, už pravdepodobne nebudú bežať na procesoroch Qualcomm Snapdragon. Google údajne vyvíja svoj vlastný procesor, informuje portál 9to5Google.

Pixel 4a displej
Pixel 4a | Foto: Redakcia

Generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai minulú jeseň naznačil, že Google sa chystá viac investovať do hardvéru a že na rok 2021 má pripravený „úžasný plán“. Mnoho ľudí to bralo ako potvrdenie toho, že Google vyvíja vlastné procesory, ktoré sú označované ako „Whitechapel.”

Procesor od spoločnosti Google uvidíme už túto jeseň

Procesory Whitechapel sa údajne budú používať v telefónoch Pixel aj v Chromebookoch, podobne ako Apple používa svoje vlastné čipy v zariadeniach iPhone aj Mac. Spoločnosť Google mala tieto procesory vyvíjať so spoločnosťou Samsung, ktorá si taktiež vyrába vlastné čipy Exynos.

Podľa dokumentu, ktorý získal portál 9to5Google by sme prvé zariadenie s procesorom od Googlu mohli vidieť už tento rok. Konkrétne sa jedná o novú sériu smartfónov Pixel, ktorá bude predstavená na jeseň. Podľa únikov sa jedná o dva telefóny, ktoré sú označované ako „Raven“ a „Oriole“. Tie budú na trh uvedené pravdepodobne ako Pixel 6 a Pixel 5a 5G.

 Google Pixel 4a 5G

V dokumente sa Whitechapel používa v spojení s kódovým označením „Slider“. To isté označenie sa našlo aj v aplikácii Fotoaparát Google a taktiež v spojení so Samsungom a jeho čipmi Exynos. Ostatné referencie naznačujú, že čipy od Googlu budú v niektorých veciach podobné procesorom Exynos. Spoločnosť Google tento čip interne označuje ako „GS101“, pričom „GS“ môže byť skratkou pre „Google Silicon“.

Google sa k tejto správe odmietol vyjadriť.

Náš tip
Faceboooku unikli osobné údaje viac ako pol miliardy používateľov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+