MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android.

Náš tip
Android Auto už stiahnete aj z Google Play, poznáme vyjadrenie Googlu | AKTUALIZOVANÉ

Túto komunikáciu umožňuje systém Android Auto. Ten však na našom území nie je oficiálne dostupný. Nič to ale nemení na tom, že ho môžete plnohodnotne využívať aj u nás. Kvôli tomu, že Google funkciu Android Auto oficiálne na Slovensku nesprístupnil je ale jeho aktivácia pomerne zložitá. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pripraviť stručný a jasný videonávod, ktorý vám v tomto smere pomôže. Ak teda chcete na vašom aute počúvať hudbu cez Spotify alebo sa navigovať pomocou navigácie Waze, určite si vyššie uvedené video prezrite. Pripravili sme aj návod, ako stiahnuť APK súbor Android Auto.

Systém Android Auto sme vyskúšali na elektromobile Hyundai Ioniq EV, ktorý ponúka veľký displej s uhlopriečkou 20 centimetrov (8″ displej).

Tip: V tomto článku je jednoducho popísaný postup ako a odkiaľ stiahnuť potrebný APK súbor

26.7.2019
 • MARIO HAVRAN

  Android auto – Škoda fabia 2019 +samsung galaxy s8 android 9 pie . Problém po pripojení buď do sygic ,google maps ci waze zamrzne po zadani adresy cielu. Nejake odporucenie na fungovanie?

  • Miro

   Máš originálny kábel? Najnovšiu dostupnú verziu Android Auto? Skúsil by som preinštalovať, prípadne nainštalovať inú verziu, ktorá možno bude fungovať správne.

   • MARIO HAVRAN

    Tak vystriedal som 4 origo káble a ten posledný to dal. Ďakujem za radu

    • Miro

     Častokrát býva problém kábel. Neviem prečo to Google nemohol urobiť tak, aby to išlo vždy a bez problémov :)

 • Erik

  Ale aby ste dali link na overený APK zdroj do článku to nie..

  • Michal Chabada

   V článku je aj odkaz na návod, ako APK súbor správne nainštalovať :)

+