MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android.

Náš tip
Android Auto už stiahnete aj z Google Play, poznáme vyjadrenie Googlu | AKTUALIZOVANÉ

Túto komunikáciu umožňuje systém Android Auto. Ten však na našom území nie je oficiálne dostupný. Nič to ale nemení na tom, že ho môžete plnohodnotne využívať aj u nás. Kvôli tomu, že Google funkciu Android Auto oficiálne na Slovensku nesprístupnil je ale jeho aktivácia pomerne zložitá. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pripraviť stručný a jasný videonávod, ktorý vám v tomto smere pomôže. Ak teda chcete na vašom aute počúvať hudbu cez Spotify alebo sa navigovať pomocou navigácie Waze, určite si vyššie uvedené video prezrite. Pripravili sme aj návod, ako stiahnuť APK súbor Android Auto.

Systém Android Auto sme vyskúšali na elektromobile Hyundai Ioniq EV, ktorý ponúka veľký displej s uhlopriečkou 20 centimetrov (8″ displej).

Tip: V tomto článku je jednoducho popísaný postup ako a odkiaľ stiahnuť potrebný APK súbor

26.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+