MojAndroid

Platforma Android Auto sa už čoskoro dočká oficiálneho spustenia na Slovensku. Prvotné informácie o tom, že Google niečo takéto chystá sa objavili ešte v závere roka 2020.

Už vtedy bolo avizované, že oficiálne spustenie prebehne takmer v štyroch desiatkach európskych krajín, no celý proces masívneho rozšírenia podpory proste vyžaduje svoj čas.

Proces sa začal

Oficiálny účet na sociálnej sieti Twitter až 30.3.2021 informoval, že platforma Android Auto je oficiálne dostupná v Belgicku, Dánsku, Holandsku, Nórsku, Portugalsku a Švédsku. Ide o krajiny z pôvodného zoznamu takže to vyzerá tak, že sľubovaná expanzia v skutočnosti začína až teraz.

Pre nás to znamená, že oficiálny príchod platformy na Slovensko by mal byť otázkou veľmi blízkej budúcnosti. Treba povedať, že už pôvodné vyhlásenie hovorilo, že pôjde o otázku niekoľkých mesiacov, preto sa nemôžeme veľmi čudovať, že postup je pomalý. Presný termín stále známy nie je, no všetky informácie poukazujú na to, že čakať by sme nemali príliš dlho.

Android Auto aj bez oficiálneho požehnania

Keď to vezmeme zo širšia, tak oficiálna dostupnosť vlastne nie je zas až takou veľkou vecou. Spôsobil to Android 10, ktorý potrebnú aplikáciu Android Auto obsahuje ako štandardnú predinštalovanú súčasť. Funguje aj bez oficiálneho požehnania a netreba sa s ničím trápiť. Smartfón stačí prepojiť s podporovaným autom. V prípade novšieho systému Android 11 je dokonca možné pripojenie vytvoriť aj bezdrôtovo.

Navyše aj pre majiteľov smartfónov s operačným systémom Android 9 a staršími existuje pomerne priamočiara cesta ako si platformu nainštalovať a spojazdniť. Vyžaduje to trocha úsilia, no v konečnom dôsledku to podľa návodu zvládne každý.

Ak neviete, ako Android Auto do svojho smartfónu nainštalovať, určite vám pomôže článok Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD. Aby to bolo ešte jednoduchšie, pripravili sme video, ktoré celý proces nastavenia detailne popisuje.

Náš tip
Internet do auta a na cesty: Toto sú najlepšie ponuky pre rok 2021

1.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+