MojAndroid

Spoločnosť vivo minulý rok predstavila koncepčný smartfón APEX 2020, ktorý mal selfie fotoaparát pod displejom a waterfall displej. O mesiac neskôr predstavila vivo NEX 3S 5G, ktorý mal síce waterfall displej, no nemal selfie fotoaparát v displeji – namiesto neho mal len vysúvací fotoaparát. Teraz fanúšikovia značky čakajú na príchod novej generácie smartfónov NEX, pretože podľa únikov bude mať vivo NEX 5 selfie fotoaparát v displeji. O téme informoval portál GSMArena.

Vivo NEX 5 bude predstavený v druhej polovici tohto roka

Vivo NEX 5 bude údajne predstavený v druhej polovici roka a uniklo aj niekoľko jeho špecifikácií.

Spomínaný selfie fotoaparát pod displejom nahradí bežne používaný vysúvací mechanizmus, no možno len na Pro modeli. Je možné, že lacnejšia verzia ostane len pri diere v displeji. 

Vivo APEX 2020
Vivo APEX 2020 koncept | Foto: Vivo.com

Použitý by mal mať snímač s rozlíšením 32 MP. Na zadnej strane zas nájdeme snímač GN2 od spoločnosti Samsung a 50 MP ultraširokouhlý snímač. Jeden z únikov tvrdí, že vivo bude spolupracovať so spoločnosťou ZEISS na fotoaparátoch. Iný zas že vivo NEX 5 bude mať 6,78 palcový displej a že bude mať aj certifikáciu IP68.

Pokiaľ ide o batériu, medzi jednotlivými zdrojmi vznikajú nejasnosti. Jeden z nich tvrdí, že zariadenie bude mať 4 500 mAh batériu so 66 W káblovým nabíjaním a 40 W bezdrôtovým nabíjaním, iný zas uvádza výkon 120 W a 60 W.

Náš tip
Ľudia počas pandémie kupovali rekordne veľa aplikácií

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+