MojAndroid

Aplikácie sú super, s tým určite súhlasí každý majiteľ inteligentného mobilného telefónu. Tie najlepšie sú predsa bezplatné, no za niektoré skutočne podarené kúsky je potrebné si nejaké to eurko zaplatiť. Počas globálnej pandémie sme na svojich smartfónoch dlhšiu dobu a mnohí začali skúmať veľa aplikácií, ktoré obchod v danom zariadení ponúka. Podľa webu App Annie vznikol nový rekord v utratených peniazoch za aplikácie v rámci jedného štvrťroka.

Náš tip
Android Auto príde oficiálne na Slovensko

V obchode aplikácií mnohí nechali pár drobných

V prvom kvartáli aktuálneho roka, používatelia smartfónov na aplikácie minuli celkovo až 32 miliárd amerických dolárov. Do úvahy sa berú dva obchody s aplikáciami – Google Play v prípade operačného systému Android a iOS, ktorým disponujú zariadenia amerického giganta Apple. Ak si tieto hodnoty porovnáme s tými z posledného štvrťroka 2020, ide o enormný, až 40-percentný nárast.

Nakupy aplikacii
Grafy, informujúce o nákupoch aplikácií v určitých obdobiach | Zdroj: appannie.com

Pre zaujímavosť by sme si ešte radi porovnali obdobie prvého kvartálu 2020 a prvého kvartálu 2021. Zaznamenaný bol vzrast transakcií za aplikácie až o 9 miliárd amerických dolárov. Ide samozrejme o obdobia, kedy sme začali byť viac doma a začali sme “hlbšie skúmať” náš smartfón, je jasné, že na aplikácie sa začalo míňať viac peňazí.

Aplikácie, za ktoré si musíme priplatiť, majú svoje výhody aj nevýhody. Podľa nášho názoru však nejde o nič, čo by uškodilo vašej peňaženke. Práve naopak. Ceny za appky rozhodne nie sú prehnané a svojimi “drobnými” podporíte vývojárov, ktorí na danej appke dlho a usilovne pracovali.

V Obchode Play sa nachádza mnoho takých, ktorí si za vytvorenú aplikáciu nič nepýtajú, maximálne zobrazia niekoľko reklám. To sa ale dá vyriešiť zaplatením si akejsi “Pro” verzie, ktorá dá vývojárovi symbolický príspevok za jeho snahu.

Náš tip
Online hry a ochrana osobných údajov: Na čo si dávať pozor?

Kúpili ste si v minulom alebo aktuálnom roku nejakú aplikáciu?

Loading ... Loading ...

3.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+