MojAndroid

Aplikáciu Waze neustále používa veľké množstvo vodičov. Aplikácia je vo smartfóne pekne odladená, avšak v prípade Android Auto má stále svoje chyby. Rad prišiel aj na jednu zásadnú a obmedzujúcu chybu používateľského prostredia, ktorú už vývojári konečne v novej aktualizácii opravili.

Waze obsahoval vyskakovacie okná znemožňujúce výhľad na mapu

Ak ste aktívnym používateľom aplikácie Waze pre Android Auto, tak ste určite zaregistrovali veľké vyskakovacie okná na displeji vášho auta. Fakt, že navigácia Waze je založená na správach jednotlivých používateľov utvrdzuje to, že popri navigácii je v aplikácii kontextových okien naozaj požehnane. Vo veľa prípadoch sú tieto kontextové okná veľké a dokonca zakrývajú aj časti mapy.

waze vyskakovacie okna

Portál autoevolution.com uvádza, že z tohto dôvodu prestalo množstvo vodičov Waze používať. Našťastie je tento problém už minulosťou. Vývojársky tím sa rozhodol tento problém patrične vyriešiť. Waze vo verzii 4.68.1.0 už tento problém netrápi. Nová aktualizácia obsahuje taktiež aj rôzne vylepšenia stability, aby bolo používanie navigácie bezproblémové.

Táto aktualizácia je už dostupná aj u nás. Ak aktualizáciu nevidíte, bude za to môcť rovnako ako v prípade veľa aplikácií postupné uvoľňovanie aktualizácie. V tomto štádiu vám ostáva čakať, kým bude aktualizácia dostupná aj pre váš smartfón. Tí nedočkaví si ju však môžu nainštalovať ako APK súbor stiahnutý zo serverov tretích strán.

Ak vlastníte vozidlo s podporou Android Auto a chceli by ste si ho aj napriek nedostupnosti u nás vyskúšať, odporúčame pozrieť si videonávod v ktorom sa o jeho inštalácii dozviete viac.

Náš tip
Waze: Nová funkcia prepája mobilnú aplikáciu s webovým rozhraním
5.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+