MojAndroid

Waze dnes na svojom Facebooku  informoval o tom, že funkcia je už dostupná aj na Slovensku. Je možné, že ju ešte nemáte, zavádza sa totiž postupne. V najbližších hodniách/dňoch by mala byť dostupná aj vo vašom smartfóne.

waze asistent pruhov

Pruhy boli zatiaľ pridané len na miesta, kde jazdí najviac ľudí. Waze ďalej informuje, že má pred sebou ešte veľa práce, aby asistent radenia fungoval úplne všade. Pokiaľ narazíte na miesto, kde asistent chýba, môžete to samozrejme nahlásiť.

1.5.2020

Navigácia Waze je známa aplikácia patriaca Googlu. V poslednom čase sa môže radovať veľkej obľube medzi vodičmi hlavne preto, že do aplikácie bolo pridaných množstvo nových funkcií. Pribudla napríklad podpora ďalšej hudobnej služby, alebo funkcia ktorá vás informuje o poľadovici či neodhrnutých cestách. No po všetkom tom čase, čo patrí aplikácia spoločnosti Google, nebola pridaná funkcia zobrazujúca jazdné pruhy, výjazdy a podobne.

Používatelia Waze by sa tejto funkcie mohli dočkať

Portál XDA-Developers informuje, že v nedávnom príspevku na Reddite sa k tejto veci istý editor Waze máp vyjadril takto:

“Pri editovaní sa snažíme, aby sa text na veľkých obrazovkách zhodoval s pomenovaním výjazdu. Podstatou je, že hlasový popis bude čítať presne to, čo budete potrebovať. Ďalšie vizuálne efekty sú len zbytočným prvkom pre rozptýlením vašej pozornosti.”

waze pruhy

Neskôr sa k tejto téme vyjadril aj druhý editor, ktorý potvrdil že táto funkcia je vo vývoji, no žiadne ďalšie informácie neposkytol. Na základe informácií z nedávnej izraelskej publikácie Geektime, začal Google spomínanú funkciu v tomto regióne testovať.

Navádzanie podobné ako v Google Mapách

Zobrazenie jazdných pruhov bude fungovať podobne ako v Google Mapách na heads-up princípe a bude informovať o zmene jazdných pruhov počas navigovania. Aktuálne používaný jazdný pruh bude zvýraznený tak, ako to je vidieť na obrázkoch. Informácia o jazdnom pruhu sa zobrazí približne 500 metrov pred odbočkou na mestských cestách. V prípade diaľníc, budú informácie o jazdných pruhoch zobrazované kilometer pred odbočkou. Značenie pruhov kruhových objazdov sa žiaľ neplánuje pridať.

waze pruhy

Táto funkcia je zatiaľ dostupná len v Izraeli pre používateľov beta verzie aplikácie Waze. Po ukončení testovania by sa mala táto dostať aj k ostatným používateľom po celom svete.

Nákupný poradca

Ak vášmu autu chýba vstavaná navigácia, vybrali sme pre vás tie najlepšie navigácie do auta alebo Android smartfónu. V našej novej sekcii Nákupný poradca nájde každý to, čo hľadá.

Náš tip
Mapy.cz: Obľúbená aplikácia získava novú skvelú vlastnosť
3.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+