MojAndroid

Populárna navigácia Waze v týchto dňoch postupne dostáva nové vylepšenie v oblasti výstrah pred zvýšeným rizikom na cestách, informuje AndroidPolice. Nová funkcia pozostáva z upozornení na neodhrnuté a zľadovatené cesty, čo je nepochybne skvelou pomocou pre vodičov počas zimného obdobia.

Vodiči sa medzi sebou môžu na takéto nepriaznivé podmienky upozorňovať podobne, ako keď pridávajú upozornenia o obmedzení alebo nehode na cestách. Slúži na to sekcia Nebezpečenstvo s podkategóriou Počasie, kde sa nachádzajú možnosti Poľadovica a Neodhrnutá cesta

Waze

Nové varovania sa následne budú účastníkom premávky, ktorých navigácia vedie po dotknutej ceste, zobrazovať opäť rovnako, ako to bolo doteraz pri hláseniach nehôd, hliadok či rôznych obmedzení. Vďaka skorej výstrahe budú schopní prispôsobiť svoj spôsob jazdy, aby sa náhodou nedostali do problémov.

Waze o novinke informuje k 10. decembru, pričom dostupná už má byť vo viac ako 185 krajinách, a to v aplikácii pre Android aj iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+