MojAndroid

Nachádzame sa v mesiaci júl, leto je v plnom prúde a mnohí Slováci vyhľadávajú miesta, kde by mohli stráviť krásne, horúce dni. Kvôli pandémii koronavírusu je najlepšou možnosťou byť doma na Slovensku a preto sme sa rozhodli otestovať aplikáciu, ktorá je do týchto chvíľ ako stvorená. Jej názov je Swimplaces a musíme uznať, že vývojári tejto appky mali skutočne skvelý nápad.

Swimplaces si mnohí ihneď zamilujú

Swimplaces je šikovným nástrojom na vyhľadávanie, vytváranie a recenzovanie miest, vhodných na kúpanie sa vo vode. Nepatria tu iba oficiálne kúpaliská a rozličné moderné aquaparky, ale aj prírodné jazerá a nádrže, v ktorých je povolené plávať.

Po otvorení aplikácie sa vám naskytne pohľad na mapu, na ktorej uvidíte rozličnými farbami a ikonkami typy miest, v ktorých je možné sa kúpať. Po kliknutí na tieto ukazovatele zistíte ďalšie informácie o lokalite, tak ako aj používateľské fotografie a recenzie.

Obsah vo Swimplaces je čisto tvorený komunitou, respektíve používateľmi aplikácie. Miesta, fotografie, informácie a recenzie sú pridávané rovnakými ľuďmi, ktorí sa chcú ísť niekde schladiť alebo zrelaxovať, ako ste napríklad vy. Spomínanú mapu s vašou aktuálnou polohou a umiestneniami okolitých kúpalísk môžete prepnúť aj do iných pohľadov, ako terénneho či satelitného.

V sekcii places nájdete miesta na kúpanie, rozdelené v závislosti od vzdialenosti v počte kilometrov, respektíve podľa hodnotení v recenziách používateľov. Sekcia activity slúži na aj na istú formu zábavy a komunikácie s ostatnými ľuďmi v aplikácii. Nájdete tu novinky, ktoré ľudia do mapy pridávajú, nové hodnotenia či fotografie jednotlivých kúpalísk. Môžete s nimi aj interagovať, prostredníctvom lajkov, komentárov a zdieľaní.

Ak sa už rozhodnete niekam ísť, je dobré vedieť, kde nájdete nejaké nové, doposiaľ nepoznané miesto s vodou. Odfiltrovať si môžete kategórie, ako prírodné jazerá, bazény, plavárne, vodné toky a rieky, termálne kúpele, more a ďalšie. Doladiť je možné aj ďalšie atribúty, v podobe dostupnosti občerstvenia a stravy či možnosti potápania.

Swimplaces
Swimplaces
Developer: Mapotic
Price: Free
  • Swimplaces Screenshot
  • Swimplaces Screenshot
  • Swimplaces Screenshot
  • Swimplaces Screenshot

Zoradiť je možné kúpaliska aj podľa výšky vstupného, pokiaľ teda je nejaké vôbec stanovené. Majiteľov áut potešia aj informácie ohľadom parkovania. Taktiež je možné nájsť vhodné miesto pre nudistov.

Z nášho pohľadu ide o drobnú sociálnu sieť, ktorá vás už len jej používaním osvieži a zvýši chuť ísť sa niekam kúpať. Je predsa leto, tak prečo ju hneď teraz nevyužiť? Aplikácia Swimplaces je dostupná zadarmo v Obchode Play.

11.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+