MojAndroid

Tí z vás, ktorí sa zaujímajú o virtuálnu realitu, určite vedia, že sa o jej rozvoj stará značne aj Google. Ten predstavil napríklad kartónové okuliare za pár dolárov, ale o virtuálnej realite hovoril vo veľkom aj na tohtoročnej konferencii Google I/O, kde prezradil, že sa VR stane integrovanou súčasťou Androidu. S rozvojom VR Google pokračuje aj ďalej a dnes oficiálne zverejnil aplikáciu Expeditions pre ľudí na celom svete. Čo tento titul ponúka?

Google Expeditions je platforma vo virtuálnej realite, ktorá ponúka učiteľom nové možnosti vzdelávania žiakov v školách. Učiteľ môže jednoducho svojich žiakov zobrať na výlet po celom svete vo virtuálnej realite, ktorú si žiaci môžu zobraziť dokonca aj na vlastných smartfónoch a Google Cardboard okuliaroch. Učiteľ pritom ovláda celý “VR výlet” zo svojho zariadenia a rozhoduje o tom, čo deti vidia. Do celého procesu samozrejme môže implementovať aj nejaké zaujímavé dáta a fakty, a týmto spôsobom deti vzdelávať.

Náš tip
HTC Vive: Virtuálna realita, ktorá vás pohltí | RECENZIA

Google si pre školy v USA pripravil aj akciu na Best Buy. V nej ponúka kartónové okuliare pre celú triedu, tablet na ovládanie VR výletov a router na prepojenie všetkých zariadení za zvýhodnenú cenu (zatiaľ iba registrácia na predobjednávky). Podobnej akcie sa na Slovensku zrejme nedočkáme, no ak by naše školy zainvestovali aspoň do kartónových okuliarov, tak by sa vzdelávanie vo virtuálnej realite mohlo pokojne začleniť do výučbových procesov. Koľkí z vás si vedia predstaviť skúmanie ľudského tela alebo antických miest vo virtuálnej realite?

Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

28.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+