MojAndroid

Spoločnosť Google včera počas otváracej prezentácie na konferencii Google I/O 2016 zverejnila aj niekoľko štatistík. Dozvedeli sme sa napríklad aj to, aký je celkový počet nainštalovaných aplikácií z obchodu Play a aj to, koľko používateľov má aplikácia Fotky Google. Ďalšou zaujímavou informáciou je aj to, koľko bolo nainštalovaných aplikácií pre Google CardBoard.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2016 na jednom mieste

google-cardboard_3

Toto číslo je v súčasnosti na úrovni 50 miliónov, čo je skutočne veľmi pekné. Google CardBoard bol jedným z prvých dostupných headsetov, ktorý priniesol virtuálnu realitu skutočne pre každého. Využili to aj vývojári, ktorí pre CardBoard pripravili veľké množstvo nových aplikácií a zaujímavého obsahu. Google síce na svoj kartónový headset nezanevrel, no včera okrem novej VR platformy Daydream predstavil aj svoje plány priniesť vlastný plnohodnotný VR headset ešte tento rok.

Zdroj: Android Central

19.5.2016
  • Adam Beňko

    Ma niekto tento Google cardboard? Oplatí sa to kúpiť? Nie sú aj lepšie náhrady za malo peňazí? Diky.

    • Michal

      Ja ho mam a ako prvy vstup do VR to nie je zle. Chcel som len zistit ake to je a za 1euro a nejake drobne z Aliexpressu sa oplati vyskusat. Alr urcite neocakavajte od toho zaraky.

+