MojAndroid

Pred niekoľkými rokmi bol obchod Play jednoducho miestom, kde vývojári nahrávali svoje aplikácie, aby boli k dispozícii pre majiteľov zariadení s Androidom. Dnes už ide o miesto, kde nájdeme prakticky akýkoľvek obsah pre naše mobilné zariadenia a hoci sú tu okrem aplikácií k dispozícii aj knihy, filmy, seriály či hudba, aplikácie tvoria stále najväčšiu časť obchodu. A uvedomujú si to aj používatelia.

Náš tip
Google Fotky majú už 200-miliónov aktívnych používateľov | Google I/O 2016

Tí si dokopy stiahli z obchodu už neuveriteľných 65 miliárd aplikácií. Dozvedeli sme sa to počas konferencie Google I/O 2016, kde sú už tradične zdieľané podobné lichotivé štatistiky. O tento počet inštalácií sa postaralo približne 1,4 miliardy používateľov, čo bol aktuálny počet používateľov Androidu ku koncu minulého roku. Okrem toho sme sa dozvedeli aj to, že iba v minulom roku bolo predstavených 600 nových Android zariadení, ktoré tak ešte rozširujú platformu pre toto množstvo aplikácií.

Zdroj: Android Central

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+