MojAndroid

Včerajší výpadok Spotify, ktorý sa dotkol používateľov po celom svete, sa po niekoľkých hodinách podarilo odstrániť. Ako informuje portál Android Police, chyba nebola na strane streamovacej služby, ale na strane spoločnosti Google a jej služby Google Cloud. Z toho dôvodu výpadok zaznamenali aj iné platformy, vrátane aplikácie Discord a portálu Wikipédia.

Konkrétne išlo o problém, ktorý vznikol po aktualizovaní systému Traffic Director. Discord pri informovaní o svojom výpadku potvrdil, že dočasnú nedostupnosť služby spôsobila chyba práve tohto systému. Spoločnosť Spotify na Twitteri neskôr uviedla, že platforma už funguje tak, ako má, príčinu problému však nezverejnila. No vzhľadom na to, že čas výpadku presne sedí s výpadkami ostatných zasiahnutých služieb, je veľmi pravdepodobné, že aj v tomto prípade išlo o chybu služby Google Cloud.

AKTUÁLNE: Spotify má výpadok, do služby sa momentálne neprihlásite

8.3.2022

Populárnu streamovaciu platformu Spotify zasiahol výpadok. Po šiestej hodine večer tisícky používateľov po celom svete zaznamenali problémy s používaním služby.

Príčina problému je zatiaľ neznáma

Každou minútou pribúdajú stovky hlásení na webe Downdetector, pričom dominujú problémy s prihlásením. Používatelia boli zo služby odhlásení a nemôžu sa opätovne prihlásiť. Niektorým sa pri pokuse o opätovné prihlásenie zobrazilo hlásenie o tom, že ich prihlasovacie údaje sú nesprávne, aj keď v skutočnosti sú.

Spotify výpadok marec 2022
Hlásenia o výpadku | Zdroj: Downdetector.sk

Platforma sa k problému vyjadrila na Twitteri prostredníctvom svojho účtu s označením Spotify Status. Zatiaľ však len používateľov informovala, že o probléme vie a že sa snaží prísť na to, ako ho odstrániť.

Náš tip
Najobľúbenejšou hudobnou streamovacou službou je Spotify. YouTube Music výrazne zaostáva

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+