MojAndroid

Spotify je vraj v pokročilých rokovaniach o kúpe online služby SoundCloud, tvrdí Financial Times. Akvizícia pritom nemá len technologické dôvody. Kúpou SoundCloudu by Spotify získalo obrovskú multimediálnu knižnicu, však aktuálne sa na SoundCloude nachádza 125 miliónov skladieb, a medzi nimi aj 7 našich podcastov! Aj napriek tomu ale Spotify vidí niekoľko prekážok, ktoré mu bránia v odkúpení konkurenta z Nemecka.

soundcloud

Akvizícia by bola výhodnejšia viac pre berlínsku spoločnosť SoundCloud, ktorá sa v minulosti pokúšala vytvoriť priameho konkurenta pre Spotify (SoundCloud Go), no zlyhala. Spojenie so Spotify môže priniesť rozhodne veľa nielen SoundCloudu, ale aj jeho investorom. Medzi nimi sa nachádza napríklad aj Twitter, ktorý do SC nalial v júni $70 miliónov. Celková cena SoundCloudu tak narástla na $700 miliónov, čo je aj suma, za ktorú by ho mal odkúpiť Spotify. Pre najznámejšiu streamovaciu službu na svete ale nejde o nejakú markantnú čiastku, samotné Spotify má hodnotu približne $8,5 miliardy. Ani jedna zo spoločností sa zatiaľ ku akvizícii verejne nevyjadrila.

Náš tip
Spotify má 30 miliónov predplatiteľov, konkurencia nestíha

Zdroj: TheVerge

29.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+