MojAndroid

Online hudobná streamovacia služba Spotify patrí medzi veľmi obľúbené aj u nás. Dnes už má ale skutočnú konkurenciu v podobe služieb Apple Music či Tidal, ktoré sú trochu odlišné a ponúkajú niektoré špecifické funkcie a možnosti. Spotify si ale stále drží vedúce postavenie na trhu a teraz o tom prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter informoval aj Daniel Ek, CEO Spotify.

Hoci príspevok vyzerá nevinne a na prvý pohľad sa týka rušenia amerického embarga v Kube, v skutočnosti ide o prvú informáciu o počte predplatiteľov služby od júna minulého roku, kedy mala služba 20 miliónov predplatiteľov. V roku 2014 to bolo pritom iba 10 miliónov a takéto tempo rastu je na súčasnom trhu skutočne veľmi slušné.

Náš tip
Ako nájsť tie najlepšie playlisty a skladby na Spotify | NÁVOD

Používateľov pritom neodradil ani fakt, že služby Apple Music či Tidal ponúkajú časté exkluzívne predstavenia nových albumov, ktoré ešte na Spotify dostupné nie sú a z ktorých niektoré možno ani nikdy dostupné nebudú. Napriek tomu má ale služba milióny obľúbených skladieb a množstvo zaujímavých funkcií vo svojej webovej aj mobilnej podobe. Najlepšie na tom je, že ak nemáte chuť za službu platiť, môžete si ju užiť aj úplne zadarmo. Tu ale narazíte na niekoľko obmedzení, pričom za 5,99 EUR mesačne získavate možnosť ukladania skladieb do vnútornej pamäte zariadenia, zbavíte sa reklám a aj ďalších obmedzení.

Zdroj: Daniel Ek (Twitter) via The Verge

22.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+