MojAndroid

Počúvanie hudby cez Spotify alebo inú streamovaciu službu je dnes už dnes už bežná záležitosť a aj u našich čitateľov sa nájdu takí, čo iný spôsob počúvania hudby už ani nepoužívajú (sám patrím medzi nich). Na Spotify nájdete dnes už viac ako 30 miliónov skladieb, z ktorých je ale niekedy ťažké vyberať alebo nájsť tie, ktoré sa vám skutočne páčia. Spoločnosť sa síce snaží ponúknuť poslucháčovi rôzne playlisty podľa jeho zvykov, nie vždy sa však vie trafiť do našich hudobných “chúťok”. Našťastie, na internete nájdete hneď niekoľko nástrojov, ktoré hľadanie uľahčia. Jeden z nich ponúka aj samotný Spotify.

Spotify Discover Weekly

Ak patríte medzi pravidelných používateľov Spotify, tak už asi viete o funkcii Discover Weekly, ktorá používateľovi každý týždeň prináša nový playlist so skladbami, ktoré by sa mu mohli páčiť. Tento za pomoci algoritmov spoločnosti zostavuje na základe toho, čo ste počúvali v predchádzajúcom týždni. Niekedy tu nájdete skladby, ktoré si uložíte aj do svojho vlastného Playlistu, Spotify sa však nie vždy musí trafiť do vašeho štýlu a niekedy bude takýto playlist pre vás takmer nepoužiteľný.

spotify

Spotibot

Jednoduchý nástroj pre generovanie vlastných playlistov, ktoré sa vytvárajú na základe ručne vložených názvov kapiel alebo skladateľov. Stačí zadať jedného alebo viacerých umelcov a skupiny, vybrať počet piesní a nechať Spotibot vyhľadať podobné skupiny a skladby za vás.

spotibot

The Playlist Miner

Je založený priamo na Spotify API, a tak sa pre jeho správne fungovanie sabudete musieť prihlásiť so svojim účtom. Následne však získate na základe kľúčového slova zoznam všetkých playlistov zo Spotify, z ktorých si môžete následne nechať vybrať TOP 100 najpopulárnejších skladieb.

The_Playlist_Miner

Topsify

Topsify je z trochu iného súdka a pre poslucháčov už prináša hotové playlisty tých najlepších songov zo Spotify. Tie sú rozdelené podľa krajín, nálad alebo hudobných štýlov. Tiež tu nájdete výbery pre rôzne sviatky alebo činnosti, ako je napríklad práca alebo cvičenie. V Topsify tak nájdete skutočne veľa playlistov, z ktorých máte skutočne čo vyberať.

Topsify_-_Brilliant_playlists

MagicPlaylist

Funguje na podobnom princípe ako Spotibot. Na základe zadaného názvu skladby dokáže vygenerovať “playlist vašich snov”. Po vygenerovaní zoznamu skladieb si môžete jednoducho prehrať ich ukážky, prípadne pomocou nich generovať ďalšie playlisty. Tie je možné z webu ukladať priamo do Spotify.

MagicPlaylist

Reddit

Zaujímavé playlisty môžete nájsť aj na portáli reddit.com, kde ľudia pridávajú svoje vlastné playlisty. Hoci nemusí ísť vždy o výber tých najlepších songov, je možné, že aj tu nájdete nové skladby a skladateľov, ktorí by vás mohli zaujať. Stačí sa poriadne prehrabať jednotlivými príspevkami.

Spotify_Playlists

 

Playlists.net

Výborným zdrojom playlistov je web Playlists.net, ktorý ponúka tisícky zoznamov, ktoré sú zoradené podľa hudobného štýlu a nálady, prípadne si môžete nechať vygenerovať playlist na základe obľúbenej skladby podobne ako v prípade MagicPlaylistu. Web dokonca ponúka aj vlastnú Android aplikáciu, ktorá prináša jeden “výborný” playlist na každý deň.

Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0
Aktuálna cena: Zdarma

playlists

via Gizmodo

29.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+