MojAndroid

Hudobná streamovacia služba Spotify sa teší veľkej obľube v zahraničí, ale aj na Slovensku. Za 5,99 eur mesačne môžete mať celú hudobnú knižnicu neustále poruke. K dispozícii je online aj offline počúvanie, dávnejšie pribudli podcasty a plánujú sa aj ďalšie novinky. Najmä služba Spotify HiFi a niekoľko dizajnových zmien používateľského rozhrania.

Spotify HiFi ponúkne maximálnu kvalitu zvuku

Spotify teraz prináša to, po čom dlho volali mnohí fanúšikovia. Zavedie režim HiFi audia, tzv. bezstratového počúvania hudby v najvyššej možnej kvalite. Služba dostala názov Spotify HiFi.

Už v tomto roku budú mať predplatitelia na vybraných trhoch zvýšiť kvalitu počúvaných skladieb na Spotify HiFi a počúvať ich v maximálnej možnej kvalite. Spotify sa tým stane vážnym konkurentom streamovacej služby Tidal, ktorá taktiež ponúka vysokú kvalitu prehrávania. Práve z tohto dôvodu bola doteraz pre mnohých používateľov číslom 1.

Spotify na svojom blogu konkrétnejšie nespomína, ktoré trhy novinku dostanú. Dúfame, že Slovensko nebude chýbať. Môžeme očakávať, že predplatné sa v rámci Spotify HiFi zvýši. Aktuálne nastavenie ceny pre aktuálnu kvalitu zvuku my malo zostať. Momentálne je to 5,99 € mesačne pre jednotlivca, 7,99 € pre dvoch a rodinné predplatné stojí 10,99 € mesačne, donedávna to bolo 8,99 €.

Spotify HiFi

Momentálne je možné v Spofity nastaviť 4 úrovne kvality prehrávanej hudby zvlášť pre počúvanie cez Wi-Fi, dáta alebo offline počúvanie. Po aktualizácii so službou Spotify HiFi bude pridaná aj ďalšia možnosť prehrávania hudby v najvyššej kvalite.

 

Spotify je najobľúbenejšou streamovacou službou našich čitateľov

V našej ankete, v ktorej sme sa čitateľov pýtali, akú hudobnú streamovaciu službu využívajú, vedie jednoznačne Spotify. Až 16 % hlasujúcich nepoužíva žiadnu streamovaciu službu, nasledujú YouTube Music, Apple Music, Deezer a Tidal.

Náš tip
Prečo si platím za Spotify Premium?

Nový, modernejší dizajn

Portál Android Police informuje o tom, že streamovacia služba testuje nový a výrazne vylepšený dizajn používateľského rozhrania. Ide o vítanú zmenu, pretože používateľské rozhranie sa už dlho nezmenilo, len postupne pribúdali nové funkcie. Zmeny sa dotknú najmä hudobnej knižnice.

Spotify novy dizajn

Tá bude omnoho intuitívnejšia. Východiskovým bodom bude komplexná stránka knižnice, ktorá zobrazí zoznamy skladieb, umelcov a albumy v jednom informačnom kanáli na základe toho, čo ste naposledy počúvali. Pribudne tiež možnosť zobrazenia v mriežke.

Náš tip
Akú hudobnú streamovaciu službu používate? | Anketa

Včera o 11:00

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+