MojAndroid

To, že fotoaparáty v mobiloch sa stávajú čoraz lepšie dokazuje aj najnovšia titulka magazínu Sports Ilustrated. Tá bola odfotená za pomoci smartfónu Moto Z s pripojeným Moto Mods modulom Hasselblad True Zoom. Titulka zachytáva známeho holywoodskeho herca Dwayna Johnsona, známeho aj pod prezývkou “The Rock”. Fotografia bola samozrejme odfotená profesionálnym fotografom Mike LeBrechtom, ktorý má vo svojej brandži už dlhoročné skúsenosti. Nepochybujeme ani o tom, že v štúdiu mal fotoaparát ideálne svetelné podmienky a že výsledný snímok prešiel aj ďalšími úpravami. Finálny záber však vôbec nevyzerá zle a musíme povedať, že to, že sa fotilo mobilom a nie profesionálnym fotoaparátom, by spoznal asi málokto.

the-rock-si-cover-770x1026

Samozrejme, fotoaparáty v mobiloch sú dnes už na úplne inej úrovni ako pred niekoľkými rokmi. Najmä pri ideálnych svetelných podmienkach sa dajú dosiahnuť výborné výsledky. V prípade titulky časopisu Sports Ilustrated mal však smartfón Moto Z výhodu v tom, že použil rozširujúci modul s fotoaparátom Hasselblad. Ten ponúka rozlíšenie 12Mpix, 10x optický zoom (f/3,5 – f/6,5), xenónový blesk, manuálny zoom a spúšť fotoaparátu.

Zdroj: phoblographer

3.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+