MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony predstavila minulý rok dva vlajkové smartfóny. Sony Xperiu 1 v prvej polovici roku a Sony Xperiu 5 behom jesene. Sony Xperia 1 bola prvým smartfónom s 4K OLED displejom. Sony Xperia 5 síce 4K displejom nedisponuje, ale má kompaktnejšie rozmery. Obidva modely využívajú fotoaparát priamo od Sony. Kvalitu fotoaparátu Sony Xperie 5 teraz otestovali experti z DxOMark. A ako dopadol?

Sony Xperia 5 DxOMark

Na úrovni tri roky starého Samsungu Galaxy Note 8

Sony Xperia 5 má fotoaparát s trojicou 12-megapixelových snímačov. Hlavný snímač so svetelnosťou f/1,6 a 5-osovou optickou stabilizáciou, telefoto snímač s 2x optickým zoomom a ultra širokouhlý snímač. V teste DxOMark získal tento fotoaparát celkové skóre 95 bodov. Toľko bodov získal napríklad Apple iPhone 8 Plus alebo Samsung Galaxy Note 8 z roku 2017. Nie je to veľa, ale stále viac ako Xperia 1, ktorej skóre bolo 91 bodov.

Plusy a zápory fotoaparátu

Za fotografie obdržala Xperia 5 101 bodov. DxOMark ocenil presnú cieľovú expozíciu, dobre kontrolovaný šum alebo neutrálne vyváženie bielej v interiéroch. Negatívom bol napríklad limitovaný dynamický rozsah, nepresné farby v exteriéroch alebo chyby odhadu hĺbky pri bokeh efekte. Za video získal smartfón 83 bodov. Kladom bola presná expozícia, plynulé prispôsobenie sa scéne, dobre kontrolovaný šum aj efektívna stabilizácia obrazu. Negatívom bola napríklad nestabilita automatického zaostrovania, nestabilita vyváženia bielej alebo limitovaný dynamický rozsah.

Náš tip
Pocophone F2 Lite: Uniknuté zábery odhaľujú dizajn a niektoré parametre
25.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+