MojAndroid

POCO sa iba nedávno stalo samostatnou značkou, respektíve dcérskou spoločnosťou giganta Xiaomi. Od tohto momentu bola prehlásená trojica smartfónov, ktorá bude v tomto roku predstavená. Rátame s modelom POCO F2 a POCO F2 Lite, pričom predstavenie druhého z nich je takmer isté. Dokazujú to nedávne úniky.

Uniknuté fotografie odhaľujú prednú stranu

Podľa webu GSMarena sa istému YouTuberovi dostali na e-mailovú adresu tri fotografie pripravovaného modelu. Konkrétne je reč o smartfóne Pocophone F2 Lite. Okrem fotografií údajne nechýbali ani krátke informácie o jeho špecifikáciách. Telefón má byť poháňaný procesorom Snapdragon 765G, ktorý je doplnený o 6 GB RAM. Vo vnútri je prítomná aj poriadne veľká 5 000 mAh batéria. Nemá chýbať ani zostava fotoaparátov s vysokým rozlíšením. Toto je však zatiaľ všetko, čo o potencionálnej novinke vieme.

Nejde o premenovaný Redmi smartfón

Zaujímavé je, že spoločnosť POCO požiadala o certifikáciu zariadenia s označením M1912G8BI. Toto modelové číslo patrí 4G verzii nedávno predstavovaného modelu Redmi K30. Niektorí hovoria, že sa dá dokonca špekulovať nad tým, že bude niektorý z nových POCO smartfónov iba premenovaný čínsky model z radu Redmi.

Smartfón na obrázku: Pocophone F1

Nuž, táto teória bola vyvrátená, pretože modelový rad Redmi K30 disponuje takzvaným priestrelom v displeji. Telefón na obrázku má klasický “kvapkovitý” výrez pre prednú “selfie” kameru. Koniec koncov, dúfame, že nové Pocophony budú minimálne tak skvelé, akým je i dnes ešte stále obľúbený POCO F1. Ten priniesol za úplne elitnú sumu Snapdragon 845, snímač, aký má Google Pixel 3 či mohutnú batériu.

Pocophone F2: Príchod smartfónu bol potvrdený výrobcom

14.1.2020

Najnovšie informácie potešia priaznivcov stále obľúbeného modelu od Xiaomi. Reč je o smartfóne Pocophone F2, ktorý má byť oficiálne predstavený už v priebehu tohto roka. Dokazuje to uniknutá ochranná známka telefónu.

Ochranná známka odhalila tajomstvo

Ako určite mnohí z vás vedia, Pocophone F1 bol a ešte stále je skutočne unikátnym zabijakom vlajkových lodí, pričom veľmi zriedka presahuje hranicu 300 €. S cenou smartfónu strednej triedy a parametrami hodnými skoro vlajkovej lode sa bude snažiť čínske Xiaomi zaujať aj v roku 2020.

pocophone f2 uniknuta ochranna znamka
Takto vyzerá uniknutá ochranná známka pre pripravovaný Pocophone F2

Technologický webový portál GSMarena hlási, že výrobcovi unikla ochranná známka, ktorá je údajne určená pre pripravovaný model s označením “POCO F2”. Toto pomenovanie jasne hovorí o nástupcovi aj dnes mnohými ľuďmi používaného modelu, ktorý jednoznačne zaujme aj o dlhšiu dobu.

Samozrejme, globálne pomenovanie pre pripravovanú novinku bude Pocophone F2, pretože značka POCO F2 je určená pre indický trh. Xiaomi nám tak trošku nechcene odhalilo, že sa daného modelu dočkáme.

Dočkáme sa pravého nástupcu

Množstvo ľudí polemizovalo nad tým, že pre nás známy model Xiaomi Mi 9T Pro je pokračovateľom pre Pocophone F1, vďaka bezkonkurenčnému pomeru ceny a výbavy.

Nuž, Xiaomi pre nás skutočne nachystá priamo druhú generáciu modelového radu a my sa na jeho predstavenie jednoznačnej tešíme. O ďalších novinkách ohľadom Pocophone F2 vás budeme informovať na našom webe.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 5: Nástupca Mi Band 4 príde s podporou NFC a Google Pay

23.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+