MojAndroid

Spoločnosť Sony vydala novú aplikáciu pre vlajkovú loď Xperiu Z2, ktorú nazvala Movie Creator. Aplikácia slúži na automatické vytváranie krátkych video záberov (približne 30 sekúnd) z fotografií a videí, ktoré ste nasnímali prostredníctvom smartfónu. Nápad je pritom veľmi podobný funkcii Auto Awesome od Googlu. 

Movie Creator automaticky vyberá časové obdobie snímkov, z ktorých vytvorí video. Aplikácia vás tiež upozorní na vytvorenie videa formou notifikácie, ktoré sa však dajú deaktivovať v nastaveniach. Videá je možné do istej miery upravovať. Používateľ môže zmeniť názov, vymazať scény, ktoré sa vo videu nehodia alebo zmeniť sprievodnú hudbu. Tieto krátke filmy z vášho života, ako by sme ich nazvali je možné taktiež exportovať pre použitie s inými aplikáciami alebo pre zdieľanie so svojimi priateľmi.

Xperia-Movie-Creator_3-315x560 Xperia-Movie-Creator_4-315x560

Aplikácia by mala byť dostupná ako OTA aktualizácia (približne 9,9 MB) v centre aktualizácií. Ak ste ešte aktualizáciu nedostali, portál XperiaBlog zverejnil APK súbor na stiahnutie, ktorý je možné použiť aj na iných typoch smartfónov. Niektorí používatelia hlásia chyby pri jej spustení, takže nám určite dajte vedieť, či vám Movie Creator fungoval správne. APK súbor si môžete stiahnuť tu.

Zdroj: XperiaBlog

31.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+