MojAndroid

Sociálna sieť Threads, ktorá vznikla v reakcii na exodus používateľov sociálnej siete X (pôvodne Twitter), mala byť tento mesiac oficiálne spustená v Európskej Únii. Doteraz nebol známy presný dátum spustenia, ale na stránkach threads.net bol teraz pustený jeho odpočet. Kedy sa tak stane?

Threads bude v EU dostupný už tento týždeň

Po kúpe sociálnej siete Twitter Elonom Muskom začal tento dnes už kontroverzný miliardár robiť v službe zmeny, ktoré vyvolali odchod nemalej časti používateľov. Kvôli tomu, že hľadali alternatívu, vznikli nové sociálne siete, ako napríklad Bluesky a Mastodon. Najvýznamnejšiu alternatívu s názvom Threads však predstavila spoločnosť Meta.

Threads
Zdroj: AndroidAuthority.com

V podstate ide textovú verziu sociálnej siete Instagram a pôvodne bola dokonca silne naviazaná na Instagram účet. Pred časom však spoločnosť Meta umožnila zrušiť Threads profil bez nutnosti zrušenia celého Instagram účtu, čím novú sociálnu sieť v podstate osamostatnila. Pre obyvateľov Európskej únie však stále nie je oficiálne dostupná a musia ju inštalovať z neznámych zdrojov mimo oficiálny obchod Google Play.

Európski regulátori však pred nedávnom uvoľnili cestu pre oficiálne spustenie Threads v Európskej únii. Používatelia sociálnych sietí v EÚ preto od začiatku decembra čakajú na jej spustenie. To by sa podľa odpočítavania na stránkach threads.net malo uskutočniť tento týždeň vo štvrtok 14. decembra. Aplikáciu Threads by tak v tento deň mali mať dostupnú v obchode Google Play aj slovenský používatelia Android smartfónov.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app
Developer: Instagram
Price: Free
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
Náš tip
Spotify oznámilo masívne prepúšťanie zamestnancov
10.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+