MojAndroid

Vytvorenie snímku obrazovky respektíve screenshotu na Android smartfóne je jednoduchá záležitosť. Ako to urobiť na platforme Android Auto? Odpoveď dal portál AndroidPolcie.. Pred vytvorením snímky obrazovky v Android Auto však musíte najprv v smartfóne túto možnosť povoliť v nastaveniach vývojára. To umožňuje prístup aj k ďalším možnostiam, ktoré sú bežne nedostupné.

Povolenie screenshotov v nastaveniach vývojára

  1. Pripojte svoj Android smartfón k autu buď bezdrôtovo, alebo pomocou kábla.
  2. Po vytvorení spojenia prejdite do nastavení Android Auto v smartfóne.
  3. Ak máte Samsung smartfón, tak prejdite do časti Nastavenia > Pripojené zariadenia > Android Auto. V prípade smartfónoch Google Pixel prejdite do časti Pripojené zariadenia > Predvoľby pripojenia > Android Auto. Alebo jednoducho prejdite  do nastavení smartfónu a vyhľadajte položku Android Auto.
  4. V ponuke nastavení Android Auto prejdite nadol do spodnej časti ponuky a desaťkrát klepnite na číslo verzie Android Auto.
  5. V ponuke aktivujte možnosť uloženia snímky obrazovky.
Opel Mokka-e Android Auto
Pre vytvorenie screenshotu v Android Auto budete potrebovať Android smartfón | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako urobiť snímkz obrazovky (screenshot)?

  1. Ak chcete urobiť snímku obrazovky v Android Auto, tak v zaparkovanom aute prejdite v smartfóne do ponuky nastavení Android Auto.
  2. Klepnite na rozbaľovaciu ponuku (⋮) v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte Nastavenia vývojára.
  3. Kliknite na novú ponuku Zdieľať snímku obrazovky teraz (Share screenshot now), čím urobíte aktuálnu snímku obrazovky systému Android Auto v automobile a okamžite ju môžete zdieľať väčšinou aplikácií nainštalovaných v smartfóne.

Snímku obrazovky musíte zdieľať ihneď po jej nasnímaní. Bohužiaľ neexistuje možnosť uložiť ju lokálne. Obísť toto obmedzenie môžete napríklad vybrať v ponuke aplikácií pre zdieľanie Google Disk a uložiť snímku v ňom. Dajte pozor, aby ste neklikli na položku Vždy v dolnej časti obrazovky. Snímky obrazovky systému Android Auto by ste potom vždy zdieľali prostredníctvom tej istej aplikácie.

Náš tip
YouTube vám na televízii zobrazí aj 30 sekundové nepreskočiteľné reklamy
20.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+