MojAndroid

YouTube pridáva na platformu dlhšie nepreskočiteľné reklamy pre používateľov, ktorí streamujú videá na veľkej obrazovke. Na podujatí YouTube Brandcast, ktoré sa konalo v stredu v New Yorku, spoločnosť urobila dve dôležité oznámenia, informuje AndroidAuthority.

Ako prvé, YouTube pridá k svojmu najvýkonnejšiemu obsahu 30-sekundové nepreskočiteľné reklamy. Platforma kategorizuje tieto videá v rámci svojej služby YouTube Select. 

„YouTube Select teraz získava viac ako 70 % zobrazení na televíznych obrazovkách, takže vám zjednodušujeme používanie existujúcich reklám pred najviac streamovaným obsahom.“

vyjadrenie spoločnosti YouTube pre marketérov

Takže namiesto toho, aby diváci videli dve 15-sekundové reklamy po sebe, teraz uvidia jednu dlhú 30-sekundovú reklamu, ktorú nebudú môcť preskočiť. Ako druhé, platforma tiež prináša „Reklamy pri pauze“ na YouTube pri smart televízoroch. Tieto reklamy sa zobrazia, keď diváci pozastavia video počas jeho prezerania. Video, ktoré pozerajú, sa zmenší a vedľa neho sa zobrazí reklama.

Nechcete reklamy, YouTube ponúka riešenie

Zdá sa, že jediným spôsobom, ako sa vyhnúť týmto novým typom reklám na YouTube na pripojených televízoroch, je zaplatiť si predplatné YouTube Premium. Ide o službu založenú na predplatnom, ponúkanú službou YouTube, ktorá poskytuje lepší zážitok zo sledovania.

Predplatitelia si užívajú videá bez reklám, offline prehrávanie, prehrávanie na pozadí na mobilných zariadeniach a prístup k YouTube Originals – exkluzívnemu obsahu produkovanému službou YouTube. Ponúka bezproblémový a neprerušovaný zážitok zo sledovania pre používateľov na rôznych zariadeniach.

Aplikácie Youtube | Zdroj: Filip Spevár

Platforma sa chystá rovnako klepnúť po prstoch používateľom, ktorí používajú na blokovanie reklamy vo videách takzvaný AdBlock. Už niekoľko rokov YouTube bojuje s týmto problémom, pretože pri takýchto používateľoch prichádzajú o financie. Viac sa dočítate v tomto článku:

Náš tip
Smart Roadshow na školách: Takto to vyzeralo na SPŠ Dopravnej vo Zvolene | FOTOgaléria

19.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+