MojAndroid

Služba Android Auto je medzi motoristami s Android smartfónmi mimoriadne populárna, no niekedy dokáže narobiť viac starostí ako osohu. Portál Androidsage.com informoval o novej verzii s označením 9.5, ktorá by už teraz mala byť dostupná pre každého používateľa.

Nemali by ste prehliadnuť:

Pravdou však je, že oproti predchádzajúcej verzii neprináša veľa noviniek. Onedlho by mala pribudnúť napríklad možnosť uskutočňovať WhatsApp hovory priamo z prostredia Android Auto, no zatiaľ nie v tejto verzii.

Android Auto 9.5

Android Auto 9.5 samozrejme ponúka nové prostredie s názvom Coolwalk, ktoré prišlo s množstvom pozitívnych a žiadaných zmien. Nové rozhranie sa teraz trochu viac podobá na konkurenčný Apple CarPlay, no samozrejme boli zachované Google ikonky a podobne. O žiadne kopírovanie dizajnu v tomto prípade určite nejde.

Používateľ môže v tomto prostredí napríklad pohodlne používať dve aplikácie naraz na rozdelených oknách, čo sa určite hodí. Na jednej strane môže byť zapnutá napríklad navigácia, na tej druhej prehrávanie hudby prostredníctvom Spotify.

BMW 740 Android Auto
Android Auto | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako už býva zvykom, tak aj pri tejto aktualizácii vývojári zapracovali na celkovej stabilite a používateľskom pohodlí. Okrem nových funkcií tak najnovšia verzia Android Auto opravuje aj chyby predchádzajúcich verzií. Pripomíname, že stále ide o testovaciu verziu, takže nejaké chyby sa predsalen objaviť môžu. Aktualizácia by mala byť dostupná pre všetkých pomocou obchodu Google Play, prípadne si môžete zo zdrojového článku stiahnuť inštalačný APK súbor.

Náš tip
TIP na príslušenstvo: Značkový stabilizátor na profesionálnejšie video
16.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+