MojAndroid

Britská spoločnosť vynašla spôsob, ako do tela tenkého smartfónu integrovať palivové články. Konkrétne išlo o model iPhonu 6, ktorý s takouto batériou vydržal v chode až jeden celý týždeň. Spoločnosti Intelligent Energy sa pritom palivový článok podarilo do zariadenia integrovať bez kompromisov v konštrukcií. To znamená, že bola zachovaná jeho hrúbka aj ostatné rozmery. Jediným viditeľným rozdielom sú malé ventilačné otvory, ktoré slúžia na odvod vodnej pary. Tie vznikajú pri chemickej reakcii ako vedľajší produkt. Apple so spoločnosťou údajne už spolupracuje, a tak by budúce generácie iPhonov mohli touto technológiou disponovať ako prvé. Zaujímavosťou systému je, že počíta aj s klasickou nabíjateľnou batériou. Tá bola integrovaná aj do prototypu iPhonu s palivovým článkom.

“Podarilo sa nám vyrobiť palivový článok, ktorý je možné integrovať do existujúcich smartfónov, a to dokonca spolu s bežnou batériou,” hovorí Henri Winand, výkonný riaditeľ Intelligent Energy. Podľa The Telegraph, ktorý mal možnosť prototyp smartfónu vidieť, je palivový článok dopĺňaný cez špeciálne upravený audio jack. Pre komerčné použitie spoločnosť vyvíja doplňovacie kazety, ktoré by disponovali dostatkom paliva na jeden týždeň normálnej prevádzky.

Mark Lawson-Statham, finančný riaditeľ spoločnosti, sa nechal počuť, že finálny produkt by sa na trh mohol dostať v nasledovných rokoch. V skutočnosti je to na ale na partneroch, ako rýchlo budú chcieť technológiu nasadiť do svojich produktov. My len dúfame, že to bude čo najskôr.

Zdroj: telegraph

24.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+