MojAndroid

Výrobca už na svojom webe so slovenskou lokalizáciou aj sociálnej sieti X (Twitter) láka na udalosť, ktorá prebehne 12. júna 2024 v Paríži. Veľa o nej zatiaľ neprezradil, no z príspevkov sa dá vyčítať, že pravdepodobne spoznáme novinku (y) série Honor 200, ktorá už mala nedávno premiéru na čínskom trhu.

Mohlo by vás zaujímať:

Honor akcia bude v Paríži
Honor akcia bude 12. júna Paríži | Zdroj: Honor

Spoznáme sériu Honor 200?

Prezrádza to hashtag #HONOR200 i názov série v adresnom riadku stránky venovanej oznámeniu parížskej udalosti. Pripraviť sa máme na majstra portrétov s AI vo vreckovej veľkosti. Na nedávnej konferencii VivaTech 2024 Honor oznámil novú stratégiu založenú na umelej inteligencii a spoluprácu s Google Cloud. Pripravovaná Gen-AI bude súčasťou nových smartfónov.

Časť konferencie bola venovaná portrétovému režimu demonštrovanom na sérii Honor 200. Výrobca spomínal, že posúva mobilnú fotografiu na ďalšiu úroveň, a to vďaka fotografovaniu portrétov s využitím umelej inteligencie. Keďže Honor na hlavnej webovej stránke láka na predstavenie novej generácie portrétovej fotografie s AI, ktorú predstaví v polovici júna v Paríži, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o globálne uvedenie noviniek série Honor 200.

Honor 200
Séria Honor 200 | Zdroj: Honor

Čo vieme o nových modeloch? Ak sa hardvér ani dizajn výrazne nebude líšiť od čínskej verzie, prinesie novinka Honor 200 6,7” OLED displej, čipset Snapdragon 7 Gen 3 a lákadlom bude 50 MP selfie fotoaparát s nahrávaním 4K videí. Snímač s rovnakým rozlíšení by nemal chýbať ani hlavnému fotoaparátu na zadnej strane ani teleobjektívu. Pýchou novinky je 5 200 mAh batéria so 100 W super rýchlym nabíjaním.

Zatiaľ nie je isté, či sa na globálny trh dostane aj o niečo lepšie vybavený súrodenec Honor 200 Pro. Ak dostane rovnaké parametre ako čínska verzia, prinesie výkonnejší čipset Snapdragon 8s Gen 3, rovnaké zadné fotoaparáty aj prednú selfie kameru s vysokým 50 MP rozlíšením. Obidva modely spája kapacita batérie i rýchlosť káblového nabíjania, Pro verzia však ponúka aj možnosť bezdrôtového nabíjania.

Honor 200
Honor

Na podujatí Honoru v Paríži nebude chýbať ani zástupca našej redakcie, a tak sa z prvej ruky dozvieme, či boli naše dohady správne. O predstavených novinkách vám 12. júna prinesieme podrobný článok.

Náš tip
V tomto sú Slováci preborníci. Nositeľná elektronika nahrádza tradičnú peňaženku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+