MojAndroid

Spoločnosť Google pred niekoľkými rokmi kúpila výrobcu smart hodiniek Fitbit, pod ktorého značkou už vydala niekoľko zaujímavých modelov. Ten najnovší Fitbit Ace LTE je určený pre deti, ktorým okrem komunikačných možnosti ponúkne aj hry. Podľa oficiálnej stránky však novinka nie je typickými lacnými smart hodinkami pre deti.

Hardvér pripomína Pixel Watch 2

Vizuálne vyzerajú hodinky ako typické modely Fitbitu so zaobleným štvorcovým OLED displejom (hustota pixelov 333 PPI), ktorý je chránený sklom Gorilla Glass 3. Zmenou je iba plastový nárazník, ktorý sa nacvakne pre ďalšiu ochranu obrazovky. Dôvodom je to, že deti sú proste deti a pri detskej hre je zariadenie vystavené väčším otrasom.

Fitbit Ace LTE
Plastový nárazník | Zdroj: store.gogole.com

Samotné telo hodiniek je kombináciou nehrdzavejúcej ocele a recyklovaného plastu. Nechýba vodotesnosť 5 ATM, čo umožňuje deťom povrchové plávanie s hodinkami. Hardvér je podobný Pixel Watch 2, čo znamená Snapdragon W5, 2 GB RAM a 32 GB úložného priestoru. Konektivitu zabezpečuje LTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, NFC a GPS.

Zariadenie ponúkne aj zjednodušenú verziu optického snímača srdcového tepu, akcelerometer, gyroskop, výškomer, magnetometer a snímač okolitého svetla. Batéria s kapacitou 328 mAh má poskytnúť vydrž viac ako 16 hodín so samostatným pripojením LTE a hraním vstavaných hier, ale bez aktivovanej funkcie Always On displej (AoD).

Hry sú najzaujímavejšou funkciou hodiniek

Najzaujímavejšou vlastnosťou hodiniek je možnosť hrania už spomínaných hier v rámci balíka Fitbit Arcade. Ak ich chce dieťa hrať, tak sa k nim dostane priamo cez tlačidlo v tvare trojuholníka. Deti však nebudú môcť hrať ďalšiu úroveň/kapitolu hry, kým nevykonajú viac fyzickej aktivity. Google chce týmto spôsobom prinútiť deti k pravidelnému pohybu.

Fitbit Ace LTE
Sekcia Fitbit Arcade | Zdroj: store.gogole.com

Ako deti v hre postupujú a plnia každodenné fyzické aktivity, tak získavajú arkádové lístky, ktorými si prispôsobujú svojho avatara nazývaného “eejie” pomocou nových odevov a vecí. Hry v Fitbit Arcade poháňa Unity engine, ktorý naplno využíva dostupný hardvér. Príkladom je rybárska hra s názvom „Smokey Lake“.

Fitbit Ace LTE
Dostupné hry | Zdroj: store.gogole.com

Ruka dieťaťa pri hre slúži ako rybársky prút a vibruje, keď niečo chytí. Keď potiahne rukou nahor, tak sa vlasec rybárskeho prútu namotá späť. Hranie môžu byť obmedzené rodičmi počas stanovených hodín. K predinštalovaným hrám by mali v najbližších mesiacoch pribudnúť ďalšie. Obchod s aplikáciami však hodinky neobsahujú.

Rodičia majú dieťa pod kontrolou

Fitbit Ace LTE taktiež umožňuje dieťaťu posielať rodičom správy, volať alebo posielať hlasové poznámky. Dieťa môže mať na hodinkách až 20 schválených kontaktov na volanie/správu. Rodičia prijímajú a odosielajú správy a sledujú pokrok dieťaťa pomocou aplikácie Fitbit Ace dostupnej pre Android a iOS.

Fitbit Ace LTE
Deti sa pomocou hodiniek spoja s rodičmi| Zdroj: store.gogole.com

Môžu si tiež v aplikácii pozrieť, kde sa ich deti nachádzajú, pričom tieto údaje o polohe sa po 24 hodinách odstránia. História aktivít vo Fitbit Ace sa vymaže po 35 dňoch. Negatívom pre veľa rodičov však môže byť cena, ktorá je kvôli lepšiemu hardvéru dosť vysoká. Fitbit Ace LTE stoja 229,95 USD a mesačný dátový paušál Ace Pass k nim stojí 9,99 USD.

Náš tip
Narodeninová súťaž | Vyhrajte športový náramok Xiaomi Smart Band 8
30.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+