MojAndroid

Polícia Slovenskej Republiky objavila na hraničnom prechode Jarovce – Kitsee muža, ktorý mal nariadenú domácu karanténu. Nevydržal v nej ani len 2 dni a pokúsil sa prejsť cez hranice.

Muž nedodržal domácu karanténu.
V domácej karanténe nevydržal ani 2 dni.

Opustil domácu karanténu, chcel ísť do Rakúska

Cudzinec s prechodným pobytom na Slovensku sa mal zdržiavať na jeho prechodnom pobyte v Detve v domácej karanténe. Nedodržal to a za trest dostal pokutu 1000 €. Na Facebookovej stránke Polícia SR rozprúdil tento príspevok vášnivú debatu o tom, či si to zaslúžil a či vrhá zlé svetlo na ľudí pracujúcich v zahraničí:

SMART KARANTÉNU PORUŠIL UŽ PO DVOCH DŇOCH: DOSTAL MASTNÚ POKUTUPočas zabezpečovania štátnych hraníc v súvislosti s…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pondělí 1. června 2020

Nie je známy dôvod, prečo sa rozhodol svoju karanténu opustiť. Tak či tak, zrejme sa mu to neoplatilo a “neušiel” za hranice ako plánoval. Je ukážkovým príkladom toho, že sa túto dobrovoľnú eKaranténu neoplatí porušovať. Tento prípad bude slúžiť každému, komu by napadlo niečo podobné.

Ako funguje domáca karanténa?

Ak prichádzate zo zahraničia, na hranici si nainštalujete aplikáciu eKaranténa. Tá následne náhodne zasiela upozornenia, aby ste sa overili. Na hranici však samozrejme s takýmto zásahom musíte súhlasiť. Ak nebudete súhlasiť, pôjdete do štátnej karantény, do nejakého ubytovacieho zariadenia, ktoré vás vyjde 13 € na noc.

Aplikácia vám raz za čas zašle výzvu, aby ste sa odfotili na vopred zvolenom mieste. Na tom mieste sa musíte celú dobu karantény zdržiavať. Ak by ste náhodou nemali internet, tak v čase výzvy vám príde aj SMS upozornenie, na ktoré máte zareagovať.

Náš tip
eKaranténa: Zmeny v pravidlách pre cestovanie do a zo zahraničia
1.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+