MojAndroid

Koronavírus zasiahol fungovanie celej našej krajiny. Okrem samotného zdravotníctva pandémia ovplyvnila a pravdepodobne ešte len ovplyvní ekonomiku. Aj preto banky začali prijímať potrebné opatrenia. Nielen takéto, ktoré zamedzia šíreniu vírusu, ale aj tie, ktoré pomôžu lepšie vysporiadať sa s jeho ekonomickými následkami.

Či už ide o oneskorené splátky úverov alebo akékoľvek iné komplikácie, Slovenská sporiteľňa je pripravená pomôcť svojim zákazníkom. Tí budú musieť nateraz prijať určité kompromisy, avšak banka je im stále k dispozícii prostredníctvom internetu, telefónu a v krajnom prípade aj v pobočkách.

Skrátené otváracie hodiny a vstup po jednom

Od 16. marca prijala SLSP preventívne opatrenie, ktoré majú zamedziť šíreniu novej pandémie. Pobočky banky sú tak otvorené len počas štyroch hodín denne. Vstup do nich je navyše obmedzený na jednu osobu. Apeluje sa aj na nosenie ochranných prvkov na tvár, ideálne rúšok.

Slovenská sporiteľňa začala aj s rozvozom rúšok a dezinfekcie, aby ochránila svojich zamestnancov. Limity hotovosti zostali pre jednotlivé pobočky nezmenené. Otváracie hodiny jednotlivých pobočiek nájdete tu.

George je stále k dispozícii aj pre nových zákazníkov

George od Slovenskej sporiteľne sa vďaka koronavírusu stal prednostným prvkom, ako môžete komunikovať s touto bankou. Je dostupný aj pre tých, ktorí si chcú založiť účet. Bude im na to stačiť občiansky preukaz, tablet alebo smartfón s kamerou a pripojenie na internet. Všetko prebehne digitálne.

Na Georgea sa viažu aj rady Slovenskej sporiteľne v súvislosti s pandémiou:

 • Bankové záležitosti riešte prioritne cez aplikáciu alebo webovú stránku George. Z pohodlia a bezpečia domova ste schopní vyriešiť väčšinu práce s peniazmi: trvalé príkazy, prevody peňazí, sledovanie výdavkov a iné.
 • Na manipuláciu s hotovosťou využite bankomaty a vkladomaty. Vyhnete sa tak styku s ľuďmi, ochránite tým seba aj ich. Navyše necháte v prevádzkach miesto voľné pre dôležitejšie záležitosti. Ich zoznam si môžete prezrieť na tomto odkaze.
 • Vrámci prevencie uprednostňujte bezkontaktné platby. Slovenská sporiteľňa dokonca odporúča platiť smartfónom a hodinkami, pretože ani pri platbe nad 20 eur nie je nutné zadávať kód PIN. Využite preto aplikáciu Google Pay, cez ktorú je to najjednoduchšie.
 • V prípade akýchkoľvek komplikácií alebo dotazov je vám Slovenská sporiteľňa k dispozícii aj na call centre, ktorého číslo je 0850 111 888.

Google Wallet
Google Wallet
Developer: Google LLC
Price: Free
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot
 • Google Wallet Screenshot

Dajte si pozor na podvodníkov, pokoj si nedajú ani v núdzovom stave

Slovenská sporiteľňa v poslednom čase postrehla aj niekoľko prípadov, kedy sa podvodníci zas a raz pokúsili okradnúť zákazníkov v mene SLSP. Vedenie tak varuje, aby ste nereagovali na podvodné maily, ani neodovzdávali svoje citlivé údaje na nedôveryhodných stránkach.

Aby ste vedeli, ako sa pred takýmto ohrozením brániť, SLSP má pre vás pár tipov:

 • Nevypĺňajte žiadne údaje o platobnej karte ani nezadávajte žiadne SMS kódy na odblokovanie účtu a pod. Naša banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb elektronického bankovníctva alebo o platobných kartách.
 • Neklikajte na linky v e-mailoch, ktorým nedôverujete alebo ich nepoznáte. Prihlasujte sa len z oficiálnej stránky banky, resp. priamo cez adresu https://george.slsp.sk.
 • V prípade pochybností nevpisujte na stránke žiadne svoje údaje
 • V prípade vyplnenia údajov kontaktujte Klientske centrum. Útočníci môžu zneužiť vaše prihlasovacie meno a heslo do Internetbankingu na vykonanie transakcií.

SLSP pomôže aj podnikateľom a firmám

Momentálna karanténa, ako aj zatváranie podnikov, spôsobili problémy naozaj mnohým firmám a podnikateľom. SLSP samozrejme chápe tieto okolnosti a rozhodla vyjsť týmto osobám v ústrety. Pre všetkých tých, ktorí v minulosti viedli s bankou spoluprácu bez komplikácií, je tu teraz možnosť odložiť splátky pôžičiek. Viac sa o tom môžete informovať telefonicky alebo cez stránku Business24.

„Týmto krokom vytvárame firmám kapacitu na riešenie ich operatívnych problémov a udržiavame dostupnosť prevádzkovej likvidity. Výška úverových rámcov zostane zachovaná, takže firmy budú môcť využiť aj prípadné nevyčerpané prostriedky,“ vysvetľuje Norbert Hovančák, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za firemné bankovníctvo.

Aj ďalšie slovenské banky sa k aktuálnej situácii postavili zodpovedne. O opatreniach, ktoré zavádzajú, sa dočítate v zhrňujúcom článku Banky reagujú na koronavírus, klientom ponúkajú odklad splátok úverov a hypoték.

Náš tip
Tatra banka podniká opatrenia v súvislosti s koronavírusom, daruje peniaze

20.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+