MojAndroid

Súčasná epidémia koronavírusu je obrovským náporom pre zdravotníctvo pre väčšinu európskych krajín. Platí to aj pre Slovensko, ktoré má zatiaľ aspoň výhodu v malom počte nakazených. Napriek tomu sa slovenskí lekári a sestričky už teraz stretávajú s nedostatkom rúšok, respirátorov, hygienických pomôcok alebo iným vybavením. Aj z toho dôvodu bola spustená Iniciatíva Kto pomôže Slovensku, ktorá má pomôcť zdravotníckym zariadeniam. Prispieť do nej môžete aj vy, a to nie len finančne.

Kto pomôže SLovensku qrcode

Kto dostane pomoc a ako prispieť?

Zbierku budú môcť využiť všetky štátne aj súkromné zdravotnícke zariadenia, ktoré požiadajú o pomoc. Rovnako tiež domovy sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov, ako aj samosprávy a organizácie poskytujúce starostlivosť o zraniteľné skupiny obyvateľstva. Prispieť môžete aj vy finančne poslaním finančného príspevku na transparentný účet:

IBAN: SK2683300000002901467117
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX
Banka: Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky
Adresa banky: Nám. SNP 21, 811 01, Bratislava
Majiteľ účtu: Suchová, Zuzana
Názov účtu: Suchová, Zuzana

Pre ľahšie zadanie čísla účtu môžete využiť aj vyššie zobrazený QR kód. Momentálne je na účte vyzbieraná suma presahujúca pol milióna eur. Najväčšou sumou, 40 tisíc eur, prispela VÚB Banka. Zároveň môžete prispieť aj nefinančne. Napríklad poslaním rúšok, rukavíc, respirátorov, ochranných okuliarov alebo dezinfekcie na nástroje. V tomto prípade je nutné vyplniť tento formulár.

Ako sa bude rozdeľovať pomoc?

Podľa výšky vyzbieraných prostriedkov, či už finančných alebo nefinančných, sa iniciatíva bude snažiť uspokojiť požiadavky čo najväčšieho počtu žiadateľov. O rozdelení podpory a prioritizovaní žiadostí bude rozhodovať komisia zložená z iniciátorov výzvy a odborných garantov. Komisiu tvorí:

  • Ing. Ľudmila Kolesárová, Dobrý anjel
  • MUDr. Pavol Andel, zubný lekár
  • Ing. Mgr. Ľubica Kočanová, predsedníčka Asociácie sestier a pacientov

Zoznam zdravotníckych zariadení, ktoré už dostali pomoc, môžete nájsť na tejto stránke.

Náš tip
Telekom predlžuje platnosť balíka Nekonečné dáta a pridáva ďalšie benefity
19.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+