MojAndroid

Ministerstvo vnútra SR dáva do pozornosti novú stránku, ktorá má slúžiť na informovanie obyvateľov Slovenska o šíriacom sa koronavíruse. Nájdete na nej kompletný prehľad informácií a opatrení, ktoré by ste mali vedieť.

Ministerstvo vnútra o tejto stránke informovalo prostredníctvom svojho účtu na Facebooku.

  • K dispozícii je infolinka na čísle 0800 221 234
  • Svoje otázky môžete posielať aj na e-mail novykoronavirus@uvzsr.sk

Ako prvé si na stránke korona.gov.sk všimnete aktuálne vyhlásenie núdzového stavu v SR. Nechýba ani dôležitá informácia o počte testovaných vzoriek a počte nakazených osôb. Hneď pod ňou sa nachádza feed s najaktuálnejšími informáciami od dosluhujúceho predsedu vlády, Petra Pellegriniho.

Všetky aktuálne informácie na jedno mieste

Dôležitou súčasťou stránky je súhrn opatrení počas núdzového stavu. V tomto vlákne sa nachádzajú všetky aktuálne informácie o tom, v ktorých zdravotníckych zariadeniach platí núdzový stav, aké obchody môžu byť počas tohto obdobia otvorené a dôležitá je aj informácia o povinnej karanténe osôb, ktoré sa vrátili zo zahraničia.

Na tejto stránke nájdete aj ďalšie dôležité kontakty, na ktoré môžete smerovať vaše otázky. Sú tu kontakty na úrady verejného zdravotníctva a na ministerstvá a inštitúcie. Odporúčame si tiež pozrieť video, ktoré prikladáme nižšie a nachádza sa aj na stránke korona.gov.sk.

Okrem toho tu nájdete pravidlá, ako sa správať počas karantény, ako si správne umývať ruky a celkovo, ako sa chrániť pred nákazou. Sú tu aj informácie o rôznych obmedzeniach, či už na hraniciach, dopravných obmedzeniach, informácie pre rodičov, študentov, Slovákov v zahraničí a tiež aj informácie o zmene otváracích hodín na úradoch.

Koronavírus na MôjAndroid.sk:

16.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+