MojAndroid

Binárne hodinky majú už pomerne dlhú tradíciu a ich koncept spočíva v tom, že zobrazujú hodiny, minúty a sekundy v binárnom formáte. Takéto hodiny nie sú jednoduché a prirodzené na čítanie pre každého používateľa, no chce to len tréning. V prípade, že chcete vyskúšať binárny formát zobrazovania času, v obchode Google Play sa objavila nová aplikácia s názvom Jednoduché binárne hodiny od slovenského vývojára, ktorý vystupuje pod menom Lighture.

android aplikacia binarne hodiny

Aplikácia je veľmi jednoduchá a ponúka widget, ktorý zobrazuje spomínané hodiny na domovskej ploche vášho zariadenia. Widget je rozdelený na hodiny, minúty a sekundy, ktorým zodpovedá príslušná binárna hodnota. V tomto prípade je čítanie veľmi jednoduché, pretože nad každý stĺpec je umiestnená aj hodnota, akú reprezentuje. Napríklad na obrázku nižšie máme v riadku hodiny, rozsvietené sprava 4 svetielka. Po spočítaní hodnôt nad nimi, dostaneme hodnotu 15, čo predstavuje aktuálnu hodinu.

Jednoduche binarne hodinky Android  Jednoduche binarne hodinky Android

Ako hovorí sám za seba nadpis, Jednoduché binárne hodinky je skutočne veľmi jednoduchá aplikácia, no určite poteší nejedného binárneho fanúšika. Hodinky sú dostupné v obchode Google Play zdarma a stiahnuť si ich môžete kliknutím na náš widget nižšie.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

13.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+