MojAndroid

LG bývalo známe na poli smartfónov približne 5 rokov dozadu. Vyrábali skvelé vlajkové lode série G alebo série V. Boli to inovatívne zariadenia, ktoré boli rozoznateľné od konkurencie. V podstate ich také robia doteraz. Skvelým príkladom sú minuloročné smartfóny LG Velvet a LG Wing. Firme LG sa však už dlhodobo nedarilo presadiť a firma zažívala pokles predajov z roka na rok. Už už sa dalo povedať, že LG skončí s výrobou mobilov, avšak LG je stále tu.

LG Velvet farby

Skončí LG s mobilmi? LG tvrdí, že nie

LG mobily boli v posledných rokoch populárne len ak výrobca znížil cenu. Avšak ani to neodradilo túto firmu od inovácií, a to im výrazne pomohlo. Práve minulý rok bol dôvodom pre LG na malú oslavu, pretože ich tržby sa vyrovnali roku 2019 a dokonca ich máličko predbehli. Riaditeľ mobilnej divízie LG, Kwon Bong-Seok, má na veci opačný pohľad a prišiel s predikciou, že v roku 2021 bude LG v zisku, píše XDA.

Avšak prednedávnom sa na internete objavila už neexistujúca správa o tom, že LG skončí s produkciou smartfónou v Južnej Kórei. Vraj taktiež nariadilo zamestnancom, aby sa sústredili už len na vývoj niečoho, čo má názov Projekt I. Projekt I je názov rolovateľného mobilu, ktorý ukázalo LG počas CES 2021.

 

XDA sa obrátilo na LG so spomínanými informáciami a požiadali ich o vyjadrenie. To poskytol Ken Hong, riaditeľ globálnej korporátnej komunikácie: “Samozrejme, že to nie je pravda, sú to len špekulácie a dohady.” Práve Hong pred časom vydal vyhlásenie, že rolovateľný smartfón od LG vyjde ešte tento rok.

Aj napriek tomu, že správu LG vyvrátilo, je nutné podoknúť, že LG už raz pozastavilo výrobu smartfónov v Južnej Kórei. LG taktiež plánovalo outsourcovať výrobu lacnejších zariadení a zariadení strednej triedy čínskym výrobcom. Avšak nič nenaznačuje, že by LG skončilo s mobilmi úplne.

Náš tip
LG chystá smartfón s rolovateľným displejom, prísť by mal už v marci

19.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+