MojAndroid

Po rokoch trápenia sa LG rozhodlo zbaviť sa nákladov za výrobu lacnejších zariadení (pravdepodobne rady K a Q). Tým, že výrobu outsourcuje ostane na nich značka LG, ale výrobné náklady sa prenesú na výrobného partnera. Kto teda má byť výrobným partnerom LG?

LG Velvet

LG prenechá výrobu čínskym partnerom

LG pomôže s výrobou Xiaomi a Oppo. Hlavne Xiaomi je predsa špička v cenovo dostupnom segmente, takže si myslíme, že LG zvolilo správne. LG týmto krokom dosiahne to, že bude môcť alokovať viacero prostriedkov do svojich prémiovejších a inovatívnejších zariadení.

Už tento rok sme mohli vidieť zaujímavé kúsky od LG – LG Velvet a LG Wing. Avšak predajné čísla týchto smartfónov stále neboli dostačujúce. Mimochodom, vedeli ste, že aj LG Wing viete zakúpiť na Slovensku?

 

AndroidCentral spomína, že problém v slabších predajoch spočíva v slabom marketingu zo strany LG. Aj keby sa podarilo LG znížiť náklady na úroveň takého Xiaomi, to stále vyhráva v oblasti povedomia a taktiež bude mať pár rokov náskok pred menej známym LG.

Najlepšia cesta pre LG budú inovatívne produkty, medzi ktoré sa radí aj tohtoročný LG Wing. Práve takéto zariadenia budú môcť svojou cenovkou pokrývať náklady aj na budúce dostupné zariadenia od LG. Najprv však musí LG vyvinúť viacero zaujímavých produktov, ktoré vyvolajú u používateľov záujem.

Náš tip
LG pripravuje smartfón, aký sme tu ešte nemali
8.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+