MojAndroid

Spoločnosť LG má v pláne zamerať sa na dva veľké projekty začiatkom budúceho roka – projekt Rainbow a projekt B. Očakáva sa, že Projekt Rainbow prinesie klasickú vlajkovú loď, ktorá bude nástupcom smartfónov zo série V. Projekt B zas prinesie prvý smartfón s rolovacím displejom od spoločnosti LG. O novinke informuje portál GSM Arena.

Smartfón s rolovacím displejom od LG uvidíme možno už v marci

Oba projekty sú súčasťou projektu LG Explorer, vďaka ktorému vzniklo neštandardné zariadenie LG Wing. Zariadenie z projektu B taktiež bude mať netradičný dizajn – časť displeja bude zrolovaná, vďaka čomu ostane zariadenie kompaktné, ale zároveň ho budete môcť používať aj ako tablet. Zariadenie by malo prísť na trh v marci 2021.

Spoločnosť LG toto zariadenie v krátkosti ukázala na konci videa, kde predstavila zariadenie LG Wing. Viac sa o ňom bohužiaľ nevie.

Smartfón z projektu Rainbow príde v prvom štvrťroku 2021, ale ani o ňom sa zatiaľ viac nevie.

LG sa chce sústrediť na inovácie

Podľa kórejskej publikácie The Elec sa očakáva, že spoločnosť LG tento rok predá okolo 26 miliónov smartfónov a na budúci rok by sa toto číslo mohlo vyšplhať až na 30 miliónov predaných kusov.

Publikácia tiež uvádza, že spoločnosť LG bude vyrábať niektoré zariadenia externe. Spoločnosť pôvodne chcela, aby sa externe vyrábali iba smartfóny strednej triedy, avšak v budúcnosti sa tak budú vyrábať aj ich vlajkové lode. To umožní spoločnosti LG sústrediť sa na dôležité projekty – Rainbow a Projekt Explorer.

„Projekt Explorer sa zameriava výlučne na nové, inovatívne technológie, zatiaľ čo nová, univerzálna séria prinesie zariadenia zamerané na bežné používanie, ako je napríklad LG Velvet,“ uviedla spoločnosť LG v septembrovej tlačovej správe.

Rolovacie displeje vyvíja aj konkurencia

Zariadenie s rolovateľným displejom ako prvá predstavila spoločnosť TCL. Začiatkom roka predstavila hneď niekoľko konceptov, ako by rolovacie smartfóny mohli vyzerať. Vyzerá to však, že to neostane len pri konceptoch a že takéto zariadenie by sa čoskoro mohlo dostať na trh.

TLC rolovací smartfón

Spoločnosť Samsung stihla na trh priniesť už dva skladacie smartfóny, no tým ani zďaleka nekončí. V júni tohto roku si spoločnosť dala patentovať zariadenie s rolovateľným displejom. Samotné koncepty však tak skoro neuvidíme a je otázne, či sa tak vôbec niekedy stane.

Náš tip
Oppo ukazuje patent vysúvacieho smartfónu s rozšíriteľným displejom

4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+