MojAndroid

Spoločmosť ŠKODA rozširuje ponuku moderných prvkov infotainment systému vo svojich automobiloch a od apríla 2016 si môžu zákazníci po novom objednať modely Superb a Octavia s Phonebox-om s bezdrôtovým nabíjaním. Kompatibilný smartfón je vďaka tomu bezdrôtovo spojený s anténou a indukčne sa nabíja podľa štandardu Qi. 

150203 SKODA Superb Interior LaK

V prípade Phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním sa jedná o evolúciu súčasného Phoneboxu, ktorým je už možné vybaviť modely ŠKODA Superb a ŠKODA Octavia. Jeho technickým srdcom je planárna anténa. Tá prostredníctvom indukcie komunikuje so smartfónom a prevádza signál do antény automobilu. Phonebox kombinuje dobrú kvalitu zvuku a vysokú istotu spojenia s komfortnou obsluhou. Phonebox s bezdrôtovým nabíjaním bude v ponuke pre modely Superb a Octavia na jar 2016, prvýkrát ho značka predstaví na autosalóne v Ženeve. Phonebox je schopný indukčne, podľa takzvaného Qi štandardu, nabíjať smartfóny, ktoré sú touto funkciou vybavené. Elektrický prúd prechádza cievkou vo dne phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním k prijímacej cievke v telefóne. Počas nabíjania si vysielač a prijímač vymieňajú dáta, aby zaručili optimálny prenos energie. Počas nabíjania zostáva telefón plne použiteľný.

Technológiou Qi je už vybavený celý rad smartfónov značiek Nexus, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung alebo Sony. Pri iných prístrojoch, ako napríklad iPhone, umožňuje indukčné dobíjanie špeciálne dokúpený kryt. 

Zdroj: TS

19.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+