MojAndroid

Aplikáciu Signal používajú ľudia po celom svete už niekoľko rokov, no vzhľadom na aktuálnu situáciu sa však do popredia dostávajú platformy podporujúce videokonferencie s množstvom účastníkov.

Jednou z nich je aj Zoom, ktorý za krátky čas zožal obrovský úspech. Ten ale po istých problémoch s bezpečnosťou prestalo používať veľké množstvo používateľov. Práve preto sa ľudia sa skôr obzerajú po bezpečnejších riešeniach. Jedným z nich je aj aplikácia Signal.

Šifrované videohovory v aplikácii Signal však majú jeden háčik

Funkcia videohovorov je v aplikácii Signal dostupná už nejaký ten čas, no je obmedzená iba na dvoch účastníkov. Práve preto prichádza podpora skupinového videohovoru, ktorý môžete spustiť pomocou tlačidla nachádzajúceho sa na vrchu každej konverzácie. Rovnako, ako všetka komunikácia v aplikácii, sú pomocou koncového šifrovania zabezpečené aj novopodporované videohovory. To znamená, že na serveroch Signal-u nezostávajú žiadne dáta z vašich konverzácií.

Má to však jeden háčik. Skupinový videohovor je zatiaľ obmedzený iba na päť účastníkov. Vývojári aplikácie ale podľa informácií na portáli androidpolice.com potvrdili, že podpora pre skupinový hovor umožňujúci pripojiť sa viac ako piatim účastníkom príde už čoskoro. Najnovšia aktualizácie aplikácie podporujúca túto funkciu, je už dostupná v Obchode Play aj u nás.

Náš tip
Samsung GameDriver vylepší výkon smartfónu v hrách
17.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+