MojAndroid

Hranie hier na smartfóne nebolo nikdy také, ako ho poznáme teraz a rozdiely vo výkonnosti rôznych modelov boli obrovské. Mobilné zariadenia sú v dnešnej dobe väčšie a výkonnejšie ako kedykoľvek predtým a to z nich robí ďalšiu platformu pre hráčov. Pre to, aby hráči dostali zo svojho smartfónu čo najviac, predstavila spoločnosť Samsung svoju aplikáciu GameDriver.

GameDriver od spoločnosti Samsung zaistí aktualizácie grafiky

Aplikácia GameDriver od Samsungu my mala mať jediný účel a to udržať grafické ovládače čo najaktuálnejšie. Pomôcť má taktiež zrýchliť a zefektívniť ich samotnú aktualizáciu. Spoločnosť Samsung sa zastáva názoru, že práve optimalizácia ovládačov GPU a zjednodušenie aktualizácií ovládačov je kľúčovou oblasťou pre maximálne využitie hardvérových schopností a udržanie výkonu GPU.

 

Samsung Galaxy S20 (5)

Podľa informácií na webe xda-developers.com, sa na vývoji aplikácie GameDriver podieľali aj spoločnosti Google, ARM a Qualcomm. Samsung takisto spolupracuje s viac ako päťdesiatimi ďalšími spoločnosťami, medzi ktoré patria napríklad ChuckleFish, Crytek a Unity. Aktuálne by mali nové ovládače podporovať hry Call of Duty: Mobile, Black Desert a Fortnite. 

Samsung nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa pokúša o aktualizáciu grafických ovládačov mimo veľkých softvérových aktualizácií. Aplikácie uľahčujúce aktualizáciu grafických ovládačov vydali už aj spoločnosti Xiaomi a OPPO. Aplikácia GameDriver je aktuálne k dispozícii len pre smartfóny z radu Galaxy S20 a Galaxy Note 20, no podporu ďalších zariadení môžeme očakávať už čoskoro.

Náš tip
Toto sú najlepšie smartfóny v pomere cena/výkon pre rok 2020

16.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+