MojAndroid

Najnovšia aktualizácia pre vlajkovú sériu Samsung Galaxy S24, o ktorej príprave sme informovali len minulý týždeň, je dostupná na stiahnutie. Prvý veľký update pre trojicu smartfónov Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra zameraný na fotoaparáty prišiel vo februári. Teraz prichádza druhá séria vylepšení.

Mohlo by vás zaujímať:

Pôvodne sa hovorilo najmä o modeli S24 Ultra a apríli, no výrobca prekonal očakávania a ponúkol update s výrazným vylepšením fotoaparátu pre celý modelový rad a ešte to stihol pred koncom marca. Fotografie a videá z veľkonočných sviatkov tak môžete snímať v ešte lepšej kvalite.

Samsung Galaxy S24 séria
Samsung Galaxy S24 séria | Zdroj: Lenka Ivančíková

Okrem spomínaných noviniek pre foto aplikáciu obsahuje inštalačný balík aj aprílové bezpečnostné Google záplaty. Možnosť inštalácie nového softvéru potvrdili slovenskí používatelia na stránke komunity.

Aktualizácia prináša tieto vylepšenia fotoaparátu:

  • vyššiu presnosť vyváženia bielej a expozície
  • lepšiu kvalitu snímok pri slabom osvetlení
  • zlepšenie presnosti farieb v aplikácii Expert RAW
  • vylepšenú čistota textu v záberoch teleobjektívu
  • podporu videa 480 x 480 bodov vo funkcii Instatnt Slow Motion

Aktualizácia firmvéru s označením S92xBXXU1AXCA má celkovú veľkosť takmer 1 GB, preto na jej stiahnutie odporúčame použiť stabilné Wi-Fi pripojenie. Ak vám neprišla notifikácia o dostupnosti, overte si možnosť inštalácie v Nastaveniach -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať.

Aktualizácie pre svoje zariadenia ponúkajú aj ostatní výrobcovia, medzi tých, čo na svojich zákazníkov nezabúdajú, patrí Xiaomi, Google, OnePlus a v poslednom čase sa v tomto smere zlepšila aj Motorola. Samsung však patrí na čelo, nedávno priniesol informáciu, že pre novinky Galaxy A35 a Galaxy A55 bude dodávať aktualizácie až päť rokov. Pre sériu Galaxy S24 sľúbil dokonca aktualizácie softvéru počas siedmich rokov.

Náš tip
Telekom: eSIM v smart hodinkách môže mať konečne rovnaké číslo ako v mobile

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+