MojAndroid

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S24 priniesla niekoľko zaujímavých zmien. Okrem vylepšených fotoaparátov, väčšieho výkonu a kvalitnejšieho displeja sa spoločnosť rozhodla vybaviť najdrahšie modely titánovou konštrukciou. Niekoľko používateľov sa však sťažovalo na problémy s fotoaparátmi, ktoré Samsung plánuje opraviť prostredníctvom softvérových aktualizácií. Bližšie informácie zverejnil portál SamMobile.

Samsung Galaxy S24 má problém s fotoaparátmi

Na oficiálnej stránke Samsungu sa niekoľko používateľov sťažovalo na nekvalitné systémové spracovanie fotografií. Podľa zamestnanca spoločnosti, ktorý je zodpovedný za aktualizovanie softvéru fotoaparátov je práve negatívna odozva od používateľov zohľadňovaná pri vytváraní nových updatov.

Samsung sa bude v budúcnosti zameriavať na optimalizovanie fotoaparátov a dokonca prezradil aj to, že plánuje vylepšiť aj 3D efekty a skrášlenie farieb na vyhotovených fotografiách. To by malo byť zásadnou zmenou oproti predošlým modelom z vlajkovej série smartfónov Galaxy S23.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra


Množstvo používateľov si aj napriek malým nepríjemnostiam s fotoaparátmi novú sériu vlajkových lodí obľúbilo. Čo sa týka komplikácií ohľadom fotoaparátov, najväčšie problémy zaznamenali používatelia pri fotení nočných snímok za zhoršených svetelných podmienok. Niektoré sťažnosti sa týkali aj fotenia za denného svetla, či dokonca problémov s nekvalitným vykresľovaním detailov.

Samsung zatiaľ nezverejnil žiadne informácie o publikovaní novej softvérovej aktualizácie, no spoločnosť sa pravdepodobne bude v prvých updatoch zameriavať najmä na optimalizáciu systémov fotoaparátov. Aj napriek malým komplikáciám je nová séria smartfónov medzi fanúšikmi obľúbenejšia, ako modely zo série Galaxy S23.

Nové smartfóny to napriek tomu budú mať ťažké. Zamierili do cenovej hladiny, kde je konkurencia poriadne ostrá. Samsung Galaxy S24 Ultra napríklad stojí proti modelom ako Apple iPhone 15 Pro Max, ktorý predstavili v lete 2023 a predbehol Samsung v použití titánu. Minulý rok k nám prišlo aj vivo X90 Pro, ktoré zaujalo aj svojimi fotoaparátmi. Ako rivala spomenieme aj HONOR Magic5 Pro, ktorý priniesol zaujímavý dizajn a cenovku na úrovni 1 200 €.

Náš tip
Skladací smartfón od Apple ešte tak skoro neuvidíme, no spoznali sme dátum predpokladaného príchodu

5.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+