MojAndroid

V nedávnej minulosti boli iPhony známe svojou energetickou efektivitou. Čipsety použité v telefónoch od Apple sa vyznačovali veľmi nízkym zahrievaním v porovnaní s Android konkurenciou. Vyzerá to tak, že tento rok sa karty obrátili. Novinky iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú v porovnaní s dnešnými Android modelmi v záťaži výrazne teplejšie. Správu prináša stránka Android Authority.

iPhone 15 Pro má výraznejšie zahrievanie. Môže to byť problém?

Nedávno uvedené iPhony disponujú čipmi Apple A17 Pro. Ako má už Apple vo zvyku spomenúť, ide o najrýchlejší čip, ktorý bol doteraz v iPhone predstavený. Hrubým výkonom sa bez pochýb radí k aktuálnej špičke na trhu. Problémom je však výraznejšie zahrievanie. Telefóny sú teplejšie aj počas 20 W nabíjania cez “nový” USB-C port. Nejde pritom ani o výkon, ktorým by sa nevedeli nabíjať aj lacnejšie Android zariadenia.

iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro Max | Zdroj: Apple.com

Pokiaľ ide o spomínané zahrievanie počas záťaže, tak web Android Authority zobral do testu modely Google Pixel 7 Pro a Samsung Galaxy S23 Ultra. iPhone 15 Pro prehral v každom porovnaní, či už išlo o test teploty v pohotovostnom režime, počas streamovania videí z YouTube, prehliadania internetu či v priebehu zapnutého CPU benchmarku. Nasledoval záťažový test grafiky po dobu 5 a 20 minút.

Apple A17 Pro
Apple A17 Pro | Zdroj: Apple.com

Ako môžete vidieť na nižšie priložených grafoch, iPhone vždy oproti Androidom v teplotách pohorel. To isté platí aj pre nahrávanie 5 a 10-minútového 4K / 60 fps videa. Každé v rukách držané zariadenie, ako práve mobilný telefón, dokáže byť nepríjemný, keď dosiahne povrchovú teplotu blížiacu sa k 50 °C.

Počas vykonávania náročnejších úloh sa teplota iPhone 15 Pro hravo dostane nad úroveň 40 °C, ktorá určite nepôsobí komfortne. Navyše, zvýšená teplota môže viesť k rýchlejšej degradácii batérie. Apple to určite môže ešte vyriešiť aktualizáciou, no zatiaľ je situácia neľahká.

Náš tip
Kráľom fotomobilov zostáva naďalej Android smartfón. Najlepší iPhone skončil druhý

28.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+