MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento mesiac spustila aktualizáciu na Android 13 pre vlajkové modely série Samsung Galaxy S22, Galaxy S21 a dokonca aj Galaxy Note 20. Tentoraz sa podľa portálu SamMobile pustila do aktualizovania ešte starších vlajkových lodí série Samsung Galaxy S20.

Aktualizácia by mala byť už čoskoro dostupná aj na Slovensku

Séria Samsung Galaxy S20 sa na trhu objavila začiatkom roku 2020, takže sa novej verzie systému dočkala takmer tri roky od svojho vydania. V čase písania tohto článku je aktualizácia s nadstavbou One UI 5.0 a systémom Android 13 je k dispozícii pre modely Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra v Nemecku a Švajčiarsku.

Samsung Galaxy S20 Ultra notifikacna lista
Samsung Galaxy S20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V najbližších hodinách a dňoch budú nasledovať ďalšie trhy, vrátane Slovenska. Aktualizácia One UI 5.0 pre Galaxy S20 a S20+ s podporou 4G nesie označenie firmvéru G98xFXXUFGVJE. Majitelia Galaxy S20 Ultra môžu v Európe identifikovať aktualizáciu pod označením firmvéru G988BXXUFGVJE. Aktualizácia obsahuje bezpečnostnú opravu z októbra 2022.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak by sa tak nestalo, tak si ju môžete overiť aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou s uistite, že máte batériu vášho smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

Smartfón Realme GT2 Pro  nedávno dostal aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13. To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Na záver ešte spomenieme stále skvelý Huawei P40 Pro, ktorý dostáva novú aktualizáciu.

Náš tip
Európska únia požaduje od Airbnb zdieľanie rezervácií s úradmi
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+